موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/61126 :کد

0

گردشگری بلژیک در کمای عمیق

  جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۰۲
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -گردشگری بلژیک در کمای عمیق

پس از پاریس، استانبول و آنکارا، این بار نوبت به گردشگری بروکسل پایتخت بلژیک رسیده است تا بهای سنگینی به سبب حملات تروریستی و بیم و ترس گردشگران بپردازد.

پس از پاریس، استانبول و آنکارا، این بار نوبت به گردشگری بروکسل پایتخت بلژیک رسیده است تا بهای سنگینی به سبب حملات تروریستی و بیم و ترس گردشگران بپردازد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، در حالی که بروکسل توانسته بود چهره وابسته به تروریسم خود را تا حد زیادی ترمیم‌ کند، وقوع دو انفجار پیاپی در فرودگاه و یک ایستگاه متروی بروکسل در نزدیکی ساختمان‌های اتحادیه اروپا، جان بیش از سی تن را گرفت و گردشگری این شهر اروپایی را با شوک بزرگی مواجه کرد.

 

در اولین دقایق پس از حملات تروریستی روز سه شنبه، ایرلاین‌های اروپایی تمامی پروازهای خود را به مقصد بروکسل لغو کردند و خطوط راه آهن در داخل و خارج بروکسل تعطیل شد و بنا بر گزارش‌ها رزرو هتل‌ها یکی پس از دیگر لغو شده است.

 

بروکسل که میزبان مقر اصلی اتحادیه اروپاست، شهری جهانی است که علاوه بر اهمیتش برای سیاست اروپا، به سبب معماری قرون وسطایی و شکلات‌های معروفش سالانه میلیون‌ها نفر گردشگر خارجی و داخلی جذب می‌کند، اما حملات تروریستی سال گذشته در پاریس و دستگیری متهم اصلی این جملات در بروکسل، چهره این شهر را تا حد زیادی نزد گردشگران به عنوان شهری با پتانسیل حملات تروریستی مخدوش کرد.

 

به گزارش «اینترنشنال بیزنش تایمز»، بر اساس آمار اخیرا منتشر شده، بلژیک در سال 2013 میزبان 7.7 میلیون گردشگر بود اما پس از حملات تروریستی پاریس در سال گشته میلادی، گردشگری این کشور متحمل ضرر روزانه بیش از 59 میلیون دلاری شده است.

 

«جولین ریچر» تحلیل‌گر مسائل مربوط یه گردشگری در گفتگو با «وال استریت ژورنال» عنوان کرد: "ما هرگز در چنین شرایطی قرار نداشته‌ایم، این تنها یک حادثه نیست و مجموعه‌ای از حوادث است که بهبود آن نیازمند زمانی طولانی است. ترس از ادامه حملات می‌تواند دیگر شهرهای اروپایی چون، لندن، رم و مادرید را نیز تحت تاثیر قرار دهد، همچنان که حملات تروریستی نوامبر 2015 در پاریس موجب شد میزان خرید کریسمس در برلین نزول پیدا کند و فروش بلیت سینماها در ایتالیا نیز با 50 درصد کاهش رو به رو شود.

 

باید منتظر ماند و دید آیا بروکسل می‌تواند از این شوک بزرگ در صنعت گردشگری خارج شود یا خیر، گرچه نمونه‌هایی مشابه از حملات تروریستی در سایر شهرهای اروپایی چون لندن در سال 2005 نشان می‌دهد که تاثیر این حوادث بر گردشگری بلند مدت نخواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :