موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راه و ترافیک

a/61127 :کد

0

رصد آنلاین سرعت غیرمجاز در معابر پایتخت

  جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۰۶
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -رصد آنلاین سرعت غیرمجاز در معابر پایتخت

اقدامی که حداقل از دید ۳۷۰ دوربین ثابت و سیاری که برای کنترل سرعت در ایام نوروز پیش بینی شده پنهان نخواهد ماند.

خلوت شدن معابر در ایام نوروز ممکن است این وسوسه را برای برخی رانندگان ایجاد کند که با سرعتی بیشتر از حد مجاز در معابر پایتخت رانندگی کنند، اقدامی که حداقل از دید 370 دوربین ثابت و سیاری که برای کنترل سرعت در ایام نوروز پیش بینی شده پنهان نخواهد ماند.

 

به گزارش تحلیل ایران سردار سید تیمور حسینی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفت وگو با خبرنگار  (ایسنا)، در این باره گفت: با توجه به اینکه در ایام تعطیلات نوروز معابر شهری خلوت‌تر از روزهای دیگر خواهد بود، مدیریت سرعت رانندگان در دستور کار ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گرفت و بر این اساس 370 دوربین ثابت و سیار کنترل سرعت به کار گرفته شده است تا تخلف سرعت غیرمجاز را ثبت کند.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر بزرگراه‌هایی که به دوربین‌های ثبت تخلف سرعت غیرمجاز مجهزند، تیم‌های مختلفی نیز با دوربین های سیار در نقاط مختلفی از معابر مسقر شده‌اند، گفت: این تیم‌ها سرعت خودروها در سطح معابر را رصد کرده و در صورتی که سرعت آنان بیش از حد مجاز باشد برابر قانون با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.

 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه هدف پلیس از این اقدام بازدارندگی و جلوگیری از حوادث رانندگی است، خاطرنشان کرد: رانندگان متخلف طبق نرخ جدید جرائم تخلفات رانندگی 200 هزار تومان جریمه خواهند شد.

 

حسینی همچنین با اشاره به حضور رانندگان دیگر شهرها در معابر پایتخت گفت: سرعت مجاز در کف بزرگراه ها و همچنین روی تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی نوشته شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :