موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61155 :کد

0

تاکیدبان‌کی‌مون برحمایت جامعه جهانی ازلبنان درمبارزه تروریسم

  جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۳۷۶   
 تحلیل ایران -تاکیدبان‌کی‌مون برحمایت جامعه جهانی ازلبنان درمبارزه تروریسم

بان کی مون در سفر خود به لبنان بر ضرورت انتخاب رئیس جمهور برای این کشور و حمایت جامعه جهانی از آن در مسیر مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

بان کی مون در سفر خود به لبنان بر ضرورت انتخاب رئیس جمهور برای این کشور و حمایت جامعه جهانی از آن در مسیر مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل در سفر خود به لبنان عنوان داشت که جامعه بین الملل به ثبات سیاسی در لبنان اهمیت می دهد و نسبت به خطرات احتمالی علیه این کشور و منطقه از سوی گروه‌های تروریستی و در رأس آنها داعش نگران است.

 

وی درادامه افزود: ما خواهان انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور هستیم تا بدین وسیله لبنان در مسیر تکامل قرار بگیرد.جامعه بین الملل در حمایت از لبنان که پذیرای تعداد زیادی از آوارگان بوده متحد است.

 

بان کی مون تاکید کرد:پیگیری مساله اعطای کمک های مالی به لبنان در سایه نبود رئیس جمهور در این کشور سخت است.بعد از گذشت 10 سال از تصویب قطعنامه 1071 شاهد وجود آرامش در مرزها و همکاری مستمر میان ارتش لبنان و یونیفل هستیم.

 

وی افزود: ما بر ضرورت حمایتهای بین المللی از ارتش لبنان در مبارزه با تروریسم تاکید می کنیم و جامعه جهانی برای حمایت از لبنان آماده است.

 

تمام سلام، نخست وزیر لبنان نیز در مراسمی با حضور بان کی مون عنوان داشت که کشورش از 5 سال قبل و از آغاز بحران در سوریه وارد منطقه خطر شده است و لبنانی ها با مشاکل زیادی روبه رو هستند و کمک های بین المللی نیز به میزان مطلوب نرسیده است.

 

وی تاکید کرد: لبنان در جنگ تمام عیاری علیه تروریسم در داخل و مرزهای خود به سر می برد و تاوان سنگینی برای آن داده است و ارتش و نیروهای امنیتی تاکنون پیروزی های بزرگی در این مسیر به دست آورده اند.

سلام تاکید کرد: لبنان از نقش انسانی خود در حمایت از ملت برادر خود در سوریه شانه خالی نخواهد کرد.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :