موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61167 :کد

0

آغاز دور بعدی مذاکرات صلح ۲۱ فروردین

  جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۷
تعداد بازدید : ۱۲۴   
 تحلیل ایران -آغاز دور بعدی مذاکرات صلح ۲۱ فروردین

نماینده سازمان ملل در امور سوریه گفت دور بعدی مذاکرات صلح احتمالا ۲۱ فروردین آغاز می‌شود، اما اگر هیئتی با چند روز تأخیر هم به مذاکرات برسد، از آن‌ها استقبال می‌شود.

 

 

 

نماینده سازمان ملل در امور سوریه گفت دور بعدی مذاکرات صلح احتمالا 21 فروردین آغاز می‌شود، اما اگر هیئتی با چند روز تأخیر هم به مذاکرات برسد، از آن‌ها استقبال می‌شود.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، «استفان دی میستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه روز پنج‌شنبه 21 فروردین (9 آوریل) را به عنوان تاریخ هدف برگزاری مذاکرات غیرمستقیم دولت و معارضین سوری اعلام کرد.


به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی گفت همین که در دور اخیر مذاکرات صلح «گفت‌وگوها قطع نشد و کسی بیرون نرفت» مایه دلگرمی او بوده است. 


وی که در پایان این دور از مذاکرات در ژنو سوئیس صحبت می‌کرد، گفت: «این واقعیت که هر دو طرف بسیار جدی برخورد کردند، کاملا مرا تحت تأثیر قرار داد.»


فارس نوشت: این دور از مذاکرات سوریه پس از آن آغاز شد که دولت و معارضین آتش‌موقتی را در سوریه اعلام کردند. این آتش‌بس در حالی یک ماهه شده که هر دو طرف آن را نسبتا موفق ارزیابی کرده‌اند. 


اعلام این تاریخ در حالی صورت گرفت که دولت سوریه قرار است روز 25 فروردین (13 آوریل) انتخابات پارلمانی برگزار کند و به همین جهت متمایل است که گفت‌وگوها بعد از این تاریخ از سر گرفته شود.


دی میستورا در این رابطه گفت که مذاکرات «حداقل» روز 9 آوریل برگزار می‌شود، اما «اگر کسانی می‌خواهند روز 13 یا 14هم بیایند، به گرمی از آن‌ها استقبال می‌کنیم.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :