موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/61236 :کد

0

فرصتی بی نظیر برای شیلات ایران

  شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۶:۵۱
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -فرصتی بی نظیر برای شیلات ایران

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و صادرات آبزیان ایران گفت: خاویار ایران گرانترین خاویار موجود در جهان و یک فرصت بی نظیر برای شیلات ایران است.

 

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و صادرات آبزیان ایران گفت: خاویار ایران گرانترین خاویار موجود در جهان و یک فرصت بی نظیر برای شیلات ایران است.

به گزارش تحلیل ایران، ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه تکثیر و صادرات آبزیان ایران در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تولید خاویار کشور،گفت: در سالهای نه چندان دور میزان تولید خاویار در کشور 500 الی 600 تن بوده که این روزها به سبب آلودگی دریا و صید بی رویه، تولید ماهیان خاویاری با چالش هایی مواجه شده به طوریکه پیش بینی می شود سال جاری تنها 1500 کیلو خاویار در کشور تولید شود.

وی با اشاره به بسته بندی خاویارصادراتی گفت: خاویار ایرانی گرانترین خاویار موجود در جهان است و نوع بسته بندی آن نیز مناسب است. در برنامه ششم توسعه بایستی برنامه و امکانات مورد نیاز را به کار گیریم تا تولید را به سطح قابل قبولی برسانیم زیرا صادرات خاویار یک فرصت طلایی و بی نظیر برای شیلات است .

مدیر عامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان ایران با اشاره به تاثیر پسابرجام در صادرات این محصول یاد آور شد: شرایط پسابرجام تنها موجب حذف واسطه ها در بازار های هدف شده و تاثیری در میزان صادرات به سبب تولید کم خاویار در کشور نداشته است و تنها بایستی با برنامه ریزی دقیق تر و توجه ویژه با افزایش تولید از این فرصت پیش آمده حداکثر بهره را ببریم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :