موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61295 :کد

0

نگهبان یک نیروگاه هسته‌ای در بلژیک کشته شد

  شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۹
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -نگهبان یک نیروگاه هسته‌ای در بلژیک کشته شد

روزنامه بلژیکی می‌نویسد نگهبان یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای در شهر شارلئوری، دو روز پس از حملات تروریستی بروکسل، کشته شده و نشان امنیتی وی نیز دزدیده شده است.

روزنامه بلژیکی می‌نویسد نگهبان یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای در شهر شارلئوری، دو روز پس از حملات تروریستی بروکسل، کشته شده و نشان امنیتی وی نیز دزدیده شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه بلژیکی درنیر هوری که پیشتر از برنامه طراحان و مجریان بمبگذارای‌های بروکسل برای حمله به تأسیسات هسته‌ای این کشور خبر داده بود به نقل از منابع پلیس نوشت که این نگهبان امنیتی دو روز پس از حملات کشته شده است.

 

این روزنامه در ادامه می‌نویسد که نشان امنیتی این نگهبان نیز به سرقت رفته است.

 

درنیر هوری پنج‌شنبه گذشته گزارش داد خالد و ابراهیم البکراوی، بمبگذاران بروکسل، قصد داشتند به نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور نیز حمله کنند.

 

این روزنامه در گزارشی اختصاصی اعلام کرد: دستگیری صلاح عبدالسلام، بمب‌گذار پاریس، باعث شد تروریست‌ها نقشه‌های خود را زودتر از موعد اجرایی کنند.

 

درنیر هوری در ادامه می‌گوید که دو برادر تروریست یک دوربین مخفی را مقابل منزل مدیر برنامه تحقیقات هسته‌ای بلژیک نصب کرده بودند.

 

مدارکی که توسط مقامات به‌دست آمده نشان می‌دهند همان گروه تروریستی که در ماه نوامبر حملات پاریس را با 130 کشته انجام دادند بمب‌گذاری‌های هفته جاری در بروکسل را نیز که منجر به مرگ 31 نفر و زخمی شدن بیش از 270 نفر گشت، طراحی و اجرا کرده‌اند.

 

در حمله به منزل محمد بقالی یکی از اعضای این گروه تروریستی «ده‌ها ساعت» تصاویر ویدئویی از رفت و آمد مدیر مرکز تحقیقات هسته‌ای بلژیک به‌دست آمده است.

 

اطلاعات مقامات که به دست روزنامه درنیر هوری رسیده نشان می‌دهد که برادران البکراوی دوربین‌ها را نصب کرده‌اند و رفت‌ و آمد مقام ارشد هسته‌ای را زیر نظر داشته‌اند.

 

پنج‌شنبه گذشته یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌الملل انرژی اتمی، نیز در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه درباره خطرات «تروریسم هسته‌ای»‌ هشدار داد.

 

یوکیا آمانو پس از حملات تروریستی بلژیک و در آستانه برگزاری یک کنفرانس مهم هسته‌ای در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت جهان باید اقدامات بیشتری برای جلوگیری از «تروریسم هسته‌ای» انجام دهد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «تروریسم در حال گسترش است و احتمال استفاده از مواد هسته‌ای را نباید دور از نظر داشت.»

 

آمانو افزود: «دولت‌های عضو باید علاقه‌ای مداوم در تقویت امنیت هسته‌ای داشته باشند. مهمترین مشکل کشورهایی هستند که خطر تروریسم هسته‌ای را قبول ندارند.»

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :