موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61301 :کد

0

آغاز حملات هوایی ناتو علیه طالبان

  شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۴
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -آغاز حملات هوایی ناتو علیه طالبان

در حالی حملات هوایی نیروهای خارجی علیه افراد گروه طالبان در افغانستان آغاز شده که به باور کارشناسان این موضوع روند مذاکرات صلح این کشور را با بن‌بست روبرو می‌کند.

در حالی حملات هوایی نیروهای خارجی علیه افراد گروه طالبان در افغانستان آغاز شده که به باور کارشناسان این موضوع روند مذاکرات صلح این کشور را با بن‌بست روبرو می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «عصمت‌الله دولت‌زی» فرمانده قرارگاه 505 نیروهای پلیس ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعلام کرد: نیروهای هوایی ناتو در ولایت هلمند دو پایگاه طالبان افغان را هدف قرار دادند.

 

وی اذعان داشت: در این حملات به پایگاه‌های طالبان که بصورت جداگانه انجام شد، یکصد نفر از اعضای این گروهبان توسط نیروهای هوایی ناتو کشته شدند.

 

دولت‌زی افزود: حمله اول نیروهای هواپایی ناتو به شهرستان «نادعلی» ولایت هلمند انجام شد که منجر به کشته شدن 30 نفر از افراد طالبان شد.

 

در ادامه وی گفت: دومین حمله نیروهای هوایی ناتو به شهرستان «مارجه» ولایت هلمند صورت گفت که براثر آن 70 نفر از اعضای وابسته به گروه طالبان افغانستان کشته شدند.

 

این حملات در حالی انجام می‌شود که تمام جریانات و گروهها در افغانستان در حال رایزنی برای کشاندن رهبران طالبان این کشور در پای میز مذاکرات صلح هستند اما گروه طالبان اعلام کرده است تنها زمان حضور نیروهای خارجی در افغانستان و انجام عملیات علیه این گروه وارد مذاکره نخواهند شد.

 

حال به نظر می‌رسد با توجه به انجام مجدد حملات هوایی آمریکا علیه افراد طالبان در جنوب افغانستان راه مذاکرات صلح افغانستان بار دیگر با مانعی بزرگ روبرو خواهد شد.

 

مقامات ارشد نظامی آمریکا از جمله جان کمپبل فرمانده سابق نیروهای خارجی در افغانستان پیش از این پیشنهاد داده بود تا حملات هوایی علیه طالبان از سر گرفته شود که این پیشنهاد با مخالفت مردم افغانستان روبرو شد زیرا مردم این کشور در طول سالهای گذشته قربانیان زیادی در حملات هوایی نیروهای خارجی داده‌اند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :