موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61343 :کد

0

ارتش سوریه در حال بیرون راندن کامل تروریستها از شهر تدمر

  شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -ارتش سوریه در حال بیرون راندن کامل تروریستها از شهر تدمر

منابع رسانه ای اعلام کردند که پیشروی ارتش سوریه در بازپس گیری شهر تاریخی تدمر با قوت ادامه دارد و تروریست های تکفیری داعش در حال عقب نشینی و فرار از این شهر هستند.

منابع رسانه ای اعلام کردند که پیشروی ارتش سوریه در بازپس گیری شهر تاریخی تدمر با قوت ادامه دارد و تروریست های تکفیری داعش در حال عقب نشینی و فرار از این شهر هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه المیادین، درگیری ها میان ارتش سوریه با تروریست های تکفیری داعش برای بازپس گیری کامل شهر تدمر از دست تروریست ها ادامه دارد.

 

بر اساس این گزارش در همین راستا ارتش سوریه مواضع گروه تروریستی داعش را در حومه شهر باستانی تدمر هدف قرار داد. منابع نظامی تاکید کردند که در ادامه پیشروی های ارتش سوریه تروریست های تکفیری داعش به سمت نواحی انتهایی شهر تدمر عقب نشینی کردند

 

ارتش سوریه مواضع داعش را به صورت مستقیم هدف قرار می دهد. نیروهای ارتش مین ها و بمب هایی را که در مسیر پیشروی خود به سمت تدمر توسط تروریست ها کار گذاشته شده بود، خنثی کردند.

 

در صورتی که ارتش سوریه موفق شود شهر باستانی تدمر را که در فهرست میراث جهانی نیز به ثبت رسیده، از دست تروریست ها باز پس گیرد، راه برای پیشروی ارتش به سمت دیگر مناطق تحت تسلط داعش از جمله استان الرقه باز خواهد شد.

 

تصاویر ارسالی از شهر تدمر نشان می دهد که بیشتر آثار تاریخی شهر و کاخ های موجود در آن سالم هستند.

 

ارتش سوریه موفق شد کنترل منطقه العامریه واقع در نزدیکی شهر تدمر را در دست بگیرد.

 

درگیری های ارتش سوریه و تروریست های تکفیری داعش در شهر باستانی تدمر به خیابان های این شهر تاریخی کشیده شده است و با شدت ادامه دارد. همچنین تک تیراندازهای داعش نیز نیروهای ارتش سوریه را هدف قرار می دهند.

 

گزارش ها حاکی است ارتش سوریه پس از گذشت ۱۰ ماه برای نخستین بار به پشت دروازه های تدمر رسیده است و در همین میان یک مرکز حیاتی متعلق به داعش را در شهر تدمر هدف قرار داده است.

 

ارتش سوریه از ۲ محور اصلی به نام العامریه و مجمع الفنادق به منظور موفقیت کامل در باز پس گیری شهر تدمر از تروریست های داعش پیشروی می کند و مواضع داعش در منطقه شمال غربی تدمر را هدف قرار داد.

 

گروه تکفیری داعش شب گذشته خانواده تمامی اعضای خود را از تدمر خارج و روانه دیرالزور کرده است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :