موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/61364 :کد

0

افزایش کیفیت و بهره‌وری محصولات کشاورزی با کشت ‌گلخانه‌ای

  شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : ۴۰۹   
 تحلیل ایران -افزایش کیفیت و بهره‌وری محصولات کشاورزی با کشت ‌گلخانه‌ای

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش کیفیت و بهره‌وری محصولات تولیدی بیشترین مزیت توسعه به روز کشت‌ گلخانه‌ای است.

 

 

 

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش کیفیت و بهره‌وری محصولات تولیدی بیشترین مزیت توسعه به روز کشت‌ گلخانه‌ای است.




به گزارش "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، هدایت‌الله میرمراد زهی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت توسعه گلخانه در کشور اظهار داشت: به سبب خشکسالی‌های اخیر و کاهش بارندگی، آب‌های زیرزمینی در معرض نابودی قرار گرفته و بدیهی است تنها راه توسعه محصولات کشاورزی کشت‌ گلخانه‌ای است.
 
وی افزود: گلخانه فضایی است که در آن دما، رطوبت، بیماری و آفات قابل کنترل است و حال با توجه به اینکه بعد از نفت اتکا به بخش کشاورزی است به همین سبب لازم است که طرح کشت‌های گلخانه‌ای روز به روز توسعه یابد.
 
میرمراد زهی در ادامه یادآور شد: راندمان تولید در فضای گلخانه سه برابر کشت‌‌های آزاد است و از طرفی کشت محصولات در گلخانه نسبت به فضای آزاد می‌تواند حداکثر بهره‌وری تولید و راندمان آب را داشته باشد.
 
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه ششم توسعه بیان کرد: تمام سیاست‌های برنامه ششم استفاده بهینه از آب و خاک است و لازم به ذکر است که بیشترین مزیت کشت‌های گلخانه‌ای کمیت و بهره‌وری محصولات تولیدی است.
                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :