موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61366 :کد

0

جان کری: تضعیف ایدئولوژی داعش نیازمند زمانی چندین ساله است

  شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۶
تعداد بازدید : ۳۰۳   
 تحلیل ایران -جان کری: تضعیف ایدئولوژی داعش نیازمند زمانی چندین ساله است

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد علیرغم تلاش مداوم واشنگتن در به چالش کشیدن توانمندی های داعش، تضعیف ایدئولوژی این گروه تروریستی در کوتاه مدت میسر نخواهد بود.

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد علیرغم تلاش مداوم واشنگتن در به چالش کشیدن توانمندی های داعش، تضعیف ایدئولوژی این گروه تروریستی در کوتاه مدت میسر نخواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با برنامه «نیو دِی» شبکه خبری «سی ان ان» مدعی شد آمریکا در حرکتی آهسته و پیوسته توانایی داعش در عضوگیری و تکرار حملات مشابه آنچه که در بروکسل به وقوع پیوست را به چالش می کشد. با این وجود وی تاکید کرد که تضعیف ایدئولوژی که منجر به پیروی افراد از این گروه تروریستی می شود به سال ها زمان نیاز دارد.

 

وی در ادامه مدعی شد: اگرچه ما هسته القاعده را نابود کردیم، باز هم اعضای این گروه به اعمال تهدیدهای خود ادامه می دهند حال آنکه توانایی آنها هرگز در حدی نیست که به ویرانی کامل زندگی شما منجر شود.

 

کری که دیروز جمعه برای نشان دادن حمایت واشنگتن از دولت بلژیک به این کشور سفر کرده بود، در گفتگو با سی ان ان گفت: حمله ای که در روز دوشنبه در شهر بروکسل انجام شد حکم حمله به مردم همه کشورهای جهان را دارد. این اقدام به منزله حمله به همه مردمی بود که در صحنه جنایت حضور نداشتند و کشته نشدند چراکه این حمله در واقع تهاجم به توانایی آزاد زیستی به دور از هر گونه ترس است.

 

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه از حملات بروکسل که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت به عنوان بهانه ای برای تداوم دخالت نظامی در سوریه و عراق یاد کرد و گفت: دقیقا به همین دلیل است که باید به مبارزه با داعش ادامه بدهیم.

 

کری در نهایت از وجود اطلاعاتی مبنی بر احتمال وقوع حملات جسته و گریخته از سوی داعش خبر داد و گفت: در حال حاضر جنگجویان خارجی هستند که با خروج از خاورمیانه خود را به نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا رسانده اند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :