موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61382 :کد

0

اختصاص ۲۵۰ میلیون دلار از سوی بانک جهانی برای کمک به عراق

  شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۰۵
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -اختصاص ۲۵۰ میلیون دلار از سوی بانک جهانی برای کمک به عراق

دبیر کل سازمان ملل به همراه رئیس بانک جهانی و رئیس بانک توسعه اسلامی به بغداد سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار کردند.

 

دبیر کل سازمان ملل به همراه رئیس بانک جهانی و رئیس بانک توسعه اسلامی به بغداد سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار کردند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه سومریه نیوز، «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل به همراه «جیم یونگ کیم» رئیس بانک جهانی و «احمد محمد علی» رئیس بانک توسعه اسلامی امروز شنبه در سفری رسمی وارد بغداد پایتخت عراق شدند.

 

بر اساس این گزارش بان کی مون به همراه ۲ نفر دیگر سپس به ساختمان پارلمان عراق رفته و از سوی «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان به صورت رسمی مورد استقبال قرار گرفتند. سلیم الجبوری گفت: نشستی محرمانه با این ۳ نفر خواهد داشت و تحولات سیاسی، امنیتی و اقتصادی را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد.

 

بان کی مون همچنین با حیدر العبادی نخست وزیر عراق و ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق دیدار کرد و پس از این دیدارها، آن را خوب و مثبت توصیف کرد. وی همچنین انفجار تروریستی در ورزشگاهی در بابل را که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر شد، محکوم کرد.

 

دبیرکل سازمان ملل در ادامه از کشورهای مختلف درخواست کرد تا از دولت عراق حمایت کنند.

 

وی همچنین دستاوردها و پیروزی های نیروهای امنیتی عراق در مبارزه با داعش را تبریک گفت.

 

جیم یونگ کیم رئیس بانک جهانی نیز اظهار داشت: ۲۵۰ میلیون دلار برای ایجاد ثبات در مناطقی که از تسلط داعش خارج شده اند، اختصاص داده ایم. وی بر افزایش تلاش ها در مبارزه با فساد و داعش تاکید کرد.

 

همچنین احمد محمد علی رئیس بانک توسعه اسلامی نیز گفت: برای برگزاری کنفرانسی جهانی به منظور بازگرداندن ثبات به مناطق آزاد شده از کنترل داعش آماده هستیم.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :