موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد و انرژی

a/61389 :کد

0

۵۸۰میلیون کیلووات صرفه جویی برق در ایتالیا با جلو کشیدن ساعت

  یکشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۳
تعداد بازدید : ۳۰۴   
 تحلیل ایران -۵۸۰میلیون کیلووات صرفه جویی برق در ایتالیا با جلو کشیدن ساعت

اداره برق ایتالیا 'ترنا' اعلام کرد که این کشور با به جلو بردن عقربه ساعت ۵۸۰ میلیون کیلووات در مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی می کند.

 

اداره برق ایتالیا 'ترنا' اعلام کرد که این کشور با به جلو بردن عقربه ساعت 580 میلیون کیلووات در مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی می کند.

به گزارش تحلیل ایران، با بازگشت ساعت قانونی به ایتالیا، که امشب یک ساعت به جلو کشیده خواهد شد، این کشور 580 میلیون کیلووات ساعت برق ، معادل مصرف سالیانه 200 هزار خانواده ایتالیایی، صرفه جویی می کند.


ساعت رسمی ایتالیا، امشب از ساعت 2 بامداد به 3 بامداد تغییر خواهد کرد و این تغییر تا 7 ماه آینده ادامه خواهد داشت. با توجه به اینکه بهای هر کیلو وات ساعت برق برابر با 16.32 سنت است، میزان کل صرفه جویی اقتصادی برای سیستم انرژی ایتالیا در این مدت بیش از 94 میلیون یورو خواهد بود.


بر اساس داده های اداره برق ایتالیا، این کشور با تغییر ساعت رسمی خود طی سال های 2004 تا 2015 میلادی مجموعا هفت میلیارد و 270 میلیون کیلووات ساعت برق برابر با یک و نیم میلیارد یورو صرفه جویی کرده است.


ساعت قانونی به عنوان ابزاری برای صرفه جویی در انرژی بکار گرفته می شود. ساعت قانونی در ایتالیا برای نخستین بار در سال 1916 و از روز سوم ژوئن تا 30 سپتامبربکار گرفته شد اما در سال 1920 متوقف و سپس از سال 1940 و در زمان جنگ جهانی از سرگرفته شده و در سال 1948 مجددا لغو شد.


ساعت قانونی در سال 1966 و همزمان با بحران انرژی بار دیگر و به مدت 13 سال، از پایان ماه می، تا پایان ماه سپتامبر بکار گرفته شد و از سال 1981 تا 1995 میلادی تا آخر ماه مارس استفاده شده و از سال 1996 تاکنون نیز تا پایان اکتبر بکار گرفته می شود.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :