موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61435 :کد

0

سرنوشت اسد دیگر اولویت اصلی برای دولت اوباما نیست

  یکشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -سرنوشت اسد دیگر اولویت اصلی برای دولت اوباما نیست

خبرگزاری روسی نوشت، بنا بر پیش نویس سندی، طرفین شرکت کننده در مذاکرات صلح سوریه در ژنو از اشاره به اسد در بیانیه خودشان خودداری خواهند کرد.

 

 

 

خبرگزاری روسی نوشت، بنا بر پیش نویس سندی، طرفین شرکت کننده در مذاکرات صلح سوریه در ژنو از اشاره به اسد در بیانیه خودشان خودداری خواهند کرد.
به گزارش تحلیل ایران؛ خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی نوشت: به نظر می رسد رئیس جمهور آمریکا در راهبرد خود در قبال سوریه تغییری اساسی داده است. سفر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به مسکو پایتخت روسیه و افزایش فعالیت وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در عراق نشان می دهد واشنگتن چندان نگران سرنوشت بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیست و در عوض بر شکست گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش متمرکز شده است.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: دولت باراک اوباما طی حدود پنج سال درگیری ها در سوریه که با اعتراض های خیابانی آغاز و تبدیل به درگیری های مرگبار با حمایت خارجی در این کشور شد ، تاکید داشت اسد مشکل سوریه است و باید از قدرت کنار برود. 

جک رایس افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه با راشا تودی گفت: «زمانی ما در آمریکا در مورد رژیم اسد صحبت می کردیم. اما اکنون دیگر حرفی از رژیم اسد وجود ندارد. من نمی خواهم بگویم موضوع رژیم اسد دیگر بی اهمیت است اما در اولویت قرار ندارد و در درجه دوم اهمیت است.»

واشنگتن در حال حاضر تلاش های خود را در زمینه سیاست خارجی در منطقه بر مقابله با بیرحم ترین گروه تروریستی ( گروه تکفیری صهیونیستی داعش ) متمرکز کرده است.

وزارت دفاع آمریکا هفته گذشته اعلام کرد تفنگداران دریایی آمریکا به حدود سه هزار و 600 سرباز آمریکایی در عراق ملحق خواهند شد که پیشتر برای کمک به نیروهای محلی در مقابله با داعش در این کشور مستقر شده اند.
رایس گفت: « آنچه مشخص است اینکه در حال حاضر تمرکز اصلی دولت اوباما ، از بین بردن داعش و تمایل آمریکا برای تقویت تلاش ها در این زمینه به همراه اروپایی ها و تا حدودی ، اما مهم تر ، با مشارکت عراقی و کردها است.»

این خبرگزاری نوشت، روند صلح سوریه با حمایت سازمان ملل متحد که مورد تایید روسیه و آمریکا نیز قرار دارد به طور غیر مستقیم اثباتی بر تغییر رویکرد واشنگتن است. در موافقتنامه ای که زمینه را برای آتش بس در سوریه و مذاکرات صلح این کشور هموار کرد به سرنوشت اسد اشاره نشده است.

بنا بر پیش نویس سندی که اسپوتنیک آن را مشاهده کرده است طرفین شرکت کننده در مذاکرات صلح سوریه در ژنو همچنین از اشاره به اسد در بیانیه خودشان خودداری خواهند کرد. این متن را استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه تهیه و برای تایید در اختیار طرفین مذاکره کننده قرار داده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :