موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/61471 :کد

0

هر ساعت، ۸ مسافر نجات می‌یابند

  یکشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -هر ساعت، ۸ مسافر نجات می‌یابند

نوروز تداعی تعطیلات و سفر را می‌کند، اما نباید از خطرات آن نیز غافل بود، پدیده‌ای که در کشورهای دیگر کمتر می‌توان شاهد آن بود.

 

 

 

نوروز تداعی تعطیلات و سفر را می‌کند، اما نباید از خطرات آن نیز غافل بود، پدیده‌ای که در کشورهای دیگر کمتر می‌توان شاهد آن بود، زیرا سفر در دنیا به معنای آرامش و کسب انرژی مضاعف است اما در ایران جدا از مرگ‌ مسافران، هر ساعت، ۸ مسافر نیز نجات می‌یابند.

 
 
 
 

به گزارش "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر که از 25 اسفند در سراسر کشور آغاز به کار کرده است تا پایان تعطیلات با مشارکت امدادگران و نجاتگران در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور برای ارائه خدمات امدادی به مسافران ادامه خواهد داشت.


در این رابطه سید مصطفی مرتضوی - مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر در تشریح آمار عملیات‌های امداد و نجات نوروزی از 25 اسفند تاکنون به تسنیم عنوان کرد: در این مدت بیش از 3 هزار مورد ماموریت برای امدادرسانی به بیش از 38 هزار نفر صورت پذیرفته است.


مرتضوی ادامه داد: همچنین در این مدت بیش از دو هزار مسافر نجات یافتند و 247 مورد عملیات رهاسازی نیز صورت پذیرفته است که در این زمینه بیش از 1300 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و به بیش از 17 هزار نفر خدمات سرپایی ارائه شده است.


مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر در خاتمه با اشاره به اسکان اضطراری بیش از 850 نفر عنوان کرد: بیش از 26 هزار نفر نیز در این مدت از خدمات اسکان موقت نوروزی بهره‌مند شدند.


مرتضوی با اشاره به عملیات‌های امداد و نجات در 24 ساعت گذشته عنوان کرد: 255 مورد ماموریت به همراه دو هزار و 119 امدادرسانی در 24 ساعت گذشته صورت پذیرفت که منجر به نجات 190 مسافر شده است، همچنین 14 مورد عملیات رهاسازی و 136 نفر نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند و یک هزار و 147 نفر نیز تحت خدمات سرپایی قرار گرفتند و در نهایت 43 نفر تحت اسکان اضطراری و 330 نفر نیز تحت پوشش اسکان موقت (نوروزی) قرار گرفتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :