موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61494 :کد

0

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا غرب را تضعیف‌ می‌کند

  یکشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا غرب را تضعیف‌ می‌کند

رئیس سابق سازمان سیا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را باعث تضعیف غرب در مبارزه با تروریسم دانست.

رئیس سابق سازمان سیا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را باعث تضعیف غرب در مبارزه با تروریسم دانست.


به گزارش تحلیل ایران، دیوید پترائوس، فرمانده ارشد آمریکایی و رئیس سابق سازمان سیا در مقاله‌ای اختصاصی برای ساندی‌تلگراف از شهروندان بریتانیایی خواست تا به ادامه حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا رای دهند.

 

وی در این مقاله با اشاره به همکاری آمریکا و انگلیس در جنگهای گذشته تاکید کرد که نظامیان دو طرف در حال حاضر با دشمنی مشترک با نام داعش و القاعده مواجه هستند و باید با حملات آنها مقابله کرد.

 

پترائوس در بخش دیگری از این مقاله نوشت: در خاورمیانه نابودی چندین کشور باعث باز شدن دربها به سوی افراط گرایانی شده است که در صدد ارتکاب جنایات جمعی در خیابانهای

شهرهای ما هستند. در فضای سایبر نیز افراط‌ گرایان و مجرمین به دنبال جذب جهادی‌ها و حمله به سیستم‌های مالی، شبکه‌های صنعتی و دستیابی به اطلاعات ارزشمند و حساس هستند.

 

وی به همین دلیل از شهروندان بریتانیایی خواست تا پیش از رای دادن به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به این موضوع دوباره فکر کنند. وی معتقد است که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون شک ضربه مهلکی به یکپارچگی و قدرت اروپا در صورت مواجه با حملات مختلف به شمار می‌رود و از سوی دیگر باعث کاهش میزان نفوذ انگلیس در عرصه جهانی خواهد شد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :