موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61531 :کد

0

هیچ نشانه‌ای ازوقوع احتمالی حملات تروریستی درآلمان وجودندارد

  یکشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۲
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -هیچ نشانه‌ای ازوقوع احتمالی حملات تروریستی درآلمان وجودندارد

وزیر کشور آلمان گفت: سرویس‌های امنیتی کشورهای اروپایی باید همکاری با یکدیگر و همچنین شرکای آمریکایی را ارتقا دهند تا امنیت قوی‌تری را تامین کنند.

وزیر کشور آلمان گفت: سرویس‌های امنیتی کشورهای اروپایی باید همکاری با یکدیگر و همچنین شرکای آمریکایی را ارتقا دهند تا امنیت قوی‌تری را تامین کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه بیلد، توماس دی مایزیر وزیر کشور آلمان امروز یکشنبه تاکید کرد: هیچ نشانه ای از وقوع احتمالی حملات تروریستی در آلمان وجود ندارد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در شرایط کنونی، سرویس های امنیتی ما گزارشی را درباره احتمال وقوع حملات تروریستی در آلمان اعلام نکرده اند.


اظهارات وزیر کشور المان در شرایطی است که در حملات تروریستی اخیر در شهر بروکسل حداقل 31 نفر کشته و حدود 300 نفر دیگر زخمی شده اند.

 

نظرسنجی تازه موسسه تی ان اس امنید حاکی است که 56 درصد شهروندان آلمانی انتظار دارند که در سال 2016 میلادی، حملات تروریستی در خاک این کشور به وقوع خواهد پیوست.

 

البته 38 درصد شهروندان آلمانی نیز این احتمال را رد کرده اند. این نظرسنجی در آستانه حملات تروریستی بروکسل انجام شده است. در حملات تروریستی اخیر در بروکسل حداقل 31 نفر کشته و حدود 300 نفر دیگر زخمی شدند.

 

ابراهیم البکراوی، سه‌شنبه گذشته خود را در فرودگاه بروکسل منفجر کرد و برادرش نیز خود را در ایستگاه متروی این شهر منفجر کرد.گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات مرگبار را بر عهده گرفته است.

 

در سال 2015 میلادی نیز توماس دی مایزیر وزیر کشور آلمان اعلام کرده بود که حدود 600 نفر از شهروندان این کشور تا کنون به گروه تروریستی داعش پیوسته اند.

 

منبع:تسنیم

                               

آلمان     اروپا     حملات     تروریست        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :