موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61588 :کد

0

درگیری‌های شدید بین معارضان سوری تحت حمایت پنتاگون و سیا

  یکشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۱:۳۷
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -درگیری‌های شدید بین معارضان سوری تحت حمایت پنتاگون و سیا

روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس‌تایمز روز یکشنبه از شدت گرفتن درگیری‌ها بین گروه‌های معارضان سوری تحت حمایت بخش‌های مختلف دولت آمریکا خبر داده است.

 

روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس‌تایمز روز یکشنبه از شدت گرفتن درگیری‌ها بین گروه‌های معارضان سوری تحت حمایت بخش‌های مختلف دولت آمریکا خبر داده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، یک رسانه آمریکایی گزارش داده شبه‌نظامیان سوری مسلح شده توسط بخش‌های مختلف ماشین تسلیحاتی آمریکا مبارزه علیه یکدیگر در دشت‌های واقع‌شده بین شهر حلب و مرز ترکیه را آغاز کرده‌اند.

 

«لس‌آنجلس‌تایمز» با گزارش این خبر در روز یکشنبه (27 مارس/8 فروردین) این موضوع را نشانه‌ای از نظارت اندک افسران اطلاعات و طراحان نظامی ارتش آمریکا بر گروه‌هایی از معارضان دانسته که واشنگتن در طول جنگ 5 ساله سوریه از آنها حمایت مالی و آموزشی کرده است.

 

مقام‌های آمریکایی و رهبران گروه‌های شبه‌نظامی در حال جنگ با دولت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به این روزنامه گفته‌اند درگیری‌های میان این گروه‌ها طی دو ماه گذشته شدت گرفته است.

 

بر اساس این گزارش، گروه موسوم به «نیروهای دموکرات سوریه» که تحت حمایت وزارت دفاع آمریکا است در میانه ماه فوریه، گروه «فرسان الحق» که سازمان سیا آن را مسلح کرده از شهر «مارع»، در 35 کیلومتری شمال شهر حلب سوریه بیرون رانده‌اند.

 

فارس بایوش، یکی از رهبران فرسان المق در مصاحبه‌ای گفت: «ما با هر گروهی که به ما حمله کند، صرفنظر از اینکه از کجا حمایت می‌شود، خواهیم جنگید.»

 

معارضان سوریه در «عزاز»، از شهرهای کلیدی برای ترانزیت نیرو و تجهیزات بین حلب و مرز ترکیه هم درگیری‌های مشابهی گزارش کرده‌اند.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :