موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزش

a/61650 :کد

0

تابع ضوابط قانونی انتخابات هستم

  دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۵
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -تابع ضوابط قانونی انتخابات هستم

مهدی تاج که بسیاری او را رئیس آینده فدراسیون فوتبال در صورت عدم شرکت کفاشیان در انتخابات می دانند ، معتقد است همه باید قانون را رعایت کنند.

 

مهدی تاج که بسیاری او را رئیس آینده فدراسیون فوتبال در صورت عدم شرکت کفاشیان در انتخابات می دانند ، معتقد است همه باید قانون را رعایت کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، انتخابات فدراسیون فوتبال قرار است یازدهم اردیبهشت ماه برگزار شود و سه نامزد جدی برای این رقابت حضور دارند. با این وجود هنوز اصلا مشخص نیست انتخابات برگزار شود. ماجرا هم خیلی پیچیده نیست.وزارت ورزش به همراه سازمان بازرسی به اساسنامه فدراسیون فوتبال ایراد گرفتند و به این بهانه که این اساسنامه تائیده هیات دولت را ندارد ، مانع از ثبت نام علی کفاشیان در انتخابات شدند و رئیس زیرک فوتبال هم سعی کرد نشان دهد از قانون تمکین می کند اما تنها ساعتی بعد از عدم ثبت نام ، کابوسی جدید برای وزارت ورزش ساخت.

 

انتخابات تنها در صورتی برگزار می شود که وزارت ورزش بتواند اساسنامه را به شکلی که در فیفا تصویب شده ، به تصویب هیات دولت برساند. این اساسنامه باید تا قبل از 11 اردیبهشت به تائید برسد ، در غیر این صورت چون اساسنامه ای در اختیار نیست ، امکان برگزاری مجمع هم وجود ندارد. تصویب بی تغییر در اساسنامه یعنی این باید برای انتخابات از نو ثبت نام شود و نشدنش هم معنایش تعویق انتخابات است.


در این شرایط کفاشیان به احتمال بسیار نمی گذارد انتخاباتی برگزار شود اما حتی اگر انتخاباتی هم برگزار شود ، برای خود گزینه ای جایگزین معرفی کرده و در مجمع می کوشد تا برای او رای بگیرد و خودش مثل مدل پوتین - مدودوف در کنارش قرار بگیرد. آنها دو حامی بزرگ دیگر هم دارند . یکی اسلامیان که از مدیران ارشد اقتصادی دولت است و دیگری کارلوس کروش که محبوبیتی بی نظیر بین هواداران فوتبال دارد.

آنها همگی خود را برای تاج پیش انداخته اند اما شخص رئیس سازمان لیگ استادانه سکوت کرده .او در سایه ایستاده و وقتی با سئوالی درباره انتخابات روبرو می شود ، به خبرآنلاین می گوید:«واقعا نمی دانم چه اتفاقی می افتد. راستش فقط باید بگویم تابع ضوابط قانونی انتخابات هستم. به نظرم همه ما باید یادمان باشد به قانون احترام بگذاریم تا پیشرفت کنیم.»

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :