موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/61662 :کد

0

اعلام میزان پوشش‌دهی اپراتورهای اصلی موبایل کشور

  دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -اعلام میزان پوشش‌دهی اپراتورهای اصلی موبایل کشور

میزان پوشش‌دهی اپراتورهای اصلی موبایل کشور در جاده‌ها، شهرها و روستاها به صورت رسمی اعلام و چتر پوششی آنها از مناظر مختلف آنالیز شد.

 

 

 

میزان پوشش‌دهی اپراتورهای اصلی موبایل کشور در جاده‌ها، شهرها و روستاها به صورت رسمی اعلام و چتر پوششی آنها از مناظر مختلف آنالیز شد.

 

 

 

به گزارش "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارزیابی شاخص‌های ارتباطی در کشور، گزارشی از وضعیت اپراتورهای اصلی موبایل ایران تا سه فصل ابتدایی سال 94 یعنی پایان آذر ماه، ارائه کرد.


دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی این معاونت ضریب نفوذ همراه اول و ایرانسل را به ترتیب 53.71 و 38.58 درصد اعلام کرده و چند درصد باقیمانده را مربوط به اپراتورهای دیگر دانسته است.


شرکت ارتباطات سیار تا پایان آذر سال 94 توانسته پوشش جاده‌های اصلی کشور را به 31 هزار و 568 کیلومتر برساند و 88 درصد از جاده‌های اصلی کشور را زیر چتر پوششی خود ببرد.


پوشش جاده‌های فرعی این اپراتور نیز 34 هزار و 591 کیلومتر یا به عبارتی 77 درصد گزارش شده است.


ایرانسل نیز تا همین بازه زمانی توانسته مجموعا پوشش جاده‌های اصلی و فرعی کشور را به 32 هزار و 158 کیلومتر یا 35.34 درصد پوششی برساند.

با این حساب مجموع پوشش دهی جاده‌های اصلی و فرعی توسط همراه اول 34 هزار کیلومتر بیشتر از ایرانسل است. علاوه بر این، شاخص پوشش خطوط ریلی اپراتور اول نیز هشت هزار و 926 کیلومتر اعلام شده اما این شاخص در ارتباط با اپراتورهای دیگر اندازه‌گیری نشده است.


شاخص "پوشش جمعیتی" اپراتورهای اصلی کشور گویای این است که همراه اول 94.2 درصد و ایرانسل 85.68 درصد از جمعیت کشور را تحت پوشش شبکه خود دارند.


آمارها نشان می‌دهد که ایرانسل در سه فصل ابتدایی سال 94 نسبت به سال 93 حدود 0.22 درصد رشد داشته است.


تعداد شهرها و روستاهای تحت پوشش همراه اول به ترتیب 1244 و 44273 و ایرانسل نیز 1196 و 1171 است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :