موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61784 :کد

0

پیشروی ارتش سوریه در اطراف شهرک القریتین و غوطه شرقی دمشق

  دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۳
تعداد بازدید : ۵۶۶   
 تحلیل ایران -پیشروی ارتش سوریه در اطراف شهرک القریتین و غوطه شرقی دمشق

ارتش سوریه با به کنترل در آوردن چندین منطقه دیگر در شمال غرب القریتین، به پیشروی خود در حومه جنوب شرقی حمص ادامه داد.

ارتش سوریه با به کنترل در آوردن چندین منطقه دیگر در شمال غرب القریتین، به پیشروی خود در حومه جنوب شرقی حمص ادامه داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروه تروریستی داعش در استان حمص، کنترل کامل مناطق 850، 849 و 876 به سمت کوه "الرمیله" در شمال غرب القریتین در حومه جنوب شرقی حمص را به کنترل خود در آوردند.

 

ارتش سوریه همچنین بعد از درگیری با تروریستهای داعشی و کشته یا زخمی کردن تعدادی از آنها، تپه "منطار الرمیله" در غرب شهر القریتین را به کنترل خود در آورد.

 

ارتش سوریه همچنین هنگام بررسی مناطق آزاد شده از چنگال داعش در تدمر، یک کارگاه بزرگ ساخت بمب و آماده سازی خودروهای بمب‌گذاری شده را کشف و مصادره کرد.

 

این کارگاه حاوی چندین تُن مواد منفجره، دهها جعبه موشک، خمپاره و مهماتی بود که در ساخت بمب به کار می رود.

 

ارتش سوریه همچنین با کمک نیروهای مقاومت و برخورداری از پشتیبانی هوایی روسیه،گردان پدافند هوایی در شهرک "بالا" در غوطه شرقی را بعد از درگیری های شدید با دو گروه تروریستی النصره و فیلق الرحمن، به کنترل کامل خود در آورد و به پیشروی خود در عمق این شهرک ادامه داد.

 

همزمان، یگانهای ارتش سوریه نفوذ تروریستهای النصره به یکی از مواضع نظامی خود را در حرستا در حومه دمشق دفع و یک تونل متعلق به تروریستها را منهدم کرد.

 

و خبر دیگر اینکه یگان موشکی ارتش سوریه مواضع گروههای تروریستی در محورهای جبل الأکراد در حومه شرقی لاذقیه و روستاهای حومه جسر الشغور غربی را هدف قرار داد.

 

در این بین تروریستها بار دیگر آتش بس در شهرک محاصره شده الفوعه در حومه ادلب را با حملات خمپاره‌ای به این شهرک نقض کردند که در پی این حملات، پنج شهروند سوری به شدت زخمی شدند.

 

اهالی کفریا والفوعه سکوت مجامع بین المللی در قبال نقض آتش بس در این دو شهرک از سوی گروههای تروریستی و هدف قرار دادن آشکار غیر نظامیان را محکوم کردند.

 

مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان اعلام کرد که طی یک ماه اخیر، 542 تن از تروریستهای داعشی در درگیری با ارتش سوریه در حومه حمص و حماه و حلب کشته شده اند. همچنین در این مدت 91 تن از تروریست‌های جبهه النصره و حزب ترکستانی در درگیری با ارتش سوریه در حومه شمالی لاذقیه طی این مدت کشته شدند.

 

منبع:تسنیم

                               

نیرو     سوریه     داعش     تروریست        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :