موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/61809 :کد

0

فرود خطرناک فوکر- ۱۰۰ در فرودگاه آستانه

  دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۳
تعداد بازدید : ۵۵۱   
 تحلیل ایران -فرود خطرناک فوکر- ۱۰۰ در فرودگاه آستانه

در حالی‌که بازنشدن ارابه‌های فرود هواپیمای مسافربری خطوط هوایی قزاقستان جان ۱۲۱نفر را با خطر مرگ روبرو نموده بود، مهارت خلبانان از وقوع فاجعه‌ای انسانی جلوگیری کرد.

 

در حالی‌که بازنشدن ارابه‌های فرود هواپیمای مسافربری خطوط هوایی قزاقستان جان ۱۲۱نفر را با خطر مرگ روبرو نموده بود، مهارت خلبانان از وقوع فاجعه‌ای انسانی جلوگیری کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، خلبانان قزاقستانی خطوط هوای «بیک ایر» (Bek Air ) این کشور هواپیمای مسافربری حامل 116 مسافر را با وجود نقص فنی سالم بر زمین نشاندند.

 

به نوشته وبگاه شبکه خبری «راشا تودی» این حادثه روز گذشته ( صبح یکشنبه) زمانی رخ داد که هواپیمای فوکر- 100 که از فرودگاه «کیزلوردا» برخاسته بود، قصد داشت در فرودگاه بین‌المللی آستانه فرود آید، اما خلبانان این پرواز متوجه نقص فنی و عدم باز شدن چرخ‌های جلو هواپیما شدند.

 

«نورلان زوماسلطانوف» رییس شرکت هوایی یاد شده با اشاره به شرح ماجرا و باز نشدن ارابه فرود هواپیما گفت: «خلبان هواپیما تصمیمی سنجیده گرفت و آن‌ را بدون باز شدن ارابه فرود از در‌های جلو بر روی تلی از شن بر زمین و از سمت درهای اضطراری بر زمین نشاند. البته هواپیما خسارت ناچیزی دیده که قابل برطرف شدن است.»

 

این گزارش می‌افزاید، خدمه فرودگاه بعد از شنیدن خبر نقص فنی برای هواپیما، باند فرود را با فوم (کف مخصوص) جهت کاهش اصطکاک آماده می‌کنند و فوکر- 100 با 45 دقیقه تاخیر به زمین نشسته و سپس تمامی 116مسافر و 5 خدمه آن بدون این‌که صدمه‌ای دیده باشند از هواپیما خارج می‌شوند.

 

«آست ایسگیشف» وزیر توسعه و سرمایه گذاری قزاقستان از تشویق مالی خلبانان ماهر این هواپیما خبر داد.

 

پروازهای صبح فرودگاه بین‌المللی آستانه به دلیل وقوع این ماجرا با تاخیر روبرو شدند اما اینک پرواز در این فرودگاه حالت عادی دارد.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :