موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث-انتظامی

a/61812 :کد

0

۳۰۰ کشته در تصادفات نوروزی تاکنون

  دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۳
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -۳۰۰ کشته در تصادفات نوروزی تاکنون

رییس پلیس راهور ناجا از مرگ ۳۰۰ نفر در تصادفات رانندگی در طرح نوروز ۹۵ تاکنون خبر داد و گفت: این تعداد نتیجه تخلف ۱۰۰ تا ۱۵۰ راننده متخلف بوده است.

 

رییس پلیس راهور ناجا از مرگ ۳۰۰ نفر در تصادفات رانندگی در طرح نوروز ۹۵ تاکنون خبر داد و گفت: این تعداد نتیجه تخلف ۱۰۰ تا ۱۵۰ راننده متخلف بوده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران سردار تقی مهری افزود: این تعداد راننده متخلف در مقابل ۱۸ میلیون خودرو و ۱۰ میلیون موتورسیکلت موجود در کشور معدود است.

 

وی با اشاره به ضرورت برخورد با تخلفات حادثه‌ساز اظهار کرد: در این راستا براساس مصوبه سال گذشته هیات دولت برخی کدهای جرایم که شامل ۱۷۱ کد تخلفاتی می‌باشد ۲۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافت و تلاش پلیس بر آن است که اثر این افزایش جریمه برای رانندگان متخلف مشهود باشد.

 

رییس پلیس راهور ناجا بیشترین تعداد کشته‌های تصادفات نوروزی به دلیل پهناوری استان و حجم زیاد ترددها را مربوط به استان فارس دانست و گفت: خراسان رضوی با وجود آنکه از پرترددترین استان ها در تعطیلات نوروزی بود بیش از ۴۰ درصد کاهش تلفات و تصادفات رانندگی را داشته است.

 

وی افزود: استفاده از فناوری های نوین، دوربین های کنترل سرعت و ارتقای ایمنی خودروها از جمله ضروریاتی است که برای کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده ای باید مورد توجه جدی قرار گیرد.


رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه هم اکنون پنج هزار نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد افزود: بسیاری از تصادفات فوتی در این نقاط روی داده که باید در برنامه ارتقای ایمنی راه‌ها همراه با ارتقای فرهنگ رانندگی به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

 

سردار مهری با اشاره به این که از زمان تصویب قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در سال ۱۳۸۹ و اجرایی شدن آن در سال ۱۳۹۰ شاهد تحولات خوبی در این حوزه، ارتقای فرهنگ رانندگی و کاهش تلفات جاده ای بوده‌ایم افزود: شمار کشته‌های تصادفات رانندگی از حدود ۲۸ هزار نفر در سال ۱۳۸۴ در پایان سال ۱۳۹۳ به ۱۶ هزار و ۸۷۲ نفر رسید که کاهش ۴۳ درصدی داشته است.

 

به گفته رییس پلیس راهور ناجا مردم نیز نسبت به گذشته قانون مدارتر شده و رانندگی آنها مطلوب تر شده است که در نتیجه اقدامات فرهنگی، آموزشی و اطلاع رسانی های صورت گرفته در کشور می باشد.

 

وی با اشاره به تاثیر خوب فعالیت همیاران پلیس در کاهش حوادث رانندگی ادامه داد: اقدامات آموزشی و فرهنگی که از طریق راهوران محله و دهیاران در روستاها انجام شده، اقدامات فرهنگ یاران ترافیک، بهره گیری از ظرفیت بازرسان نامحسوس و مشارکت داوطلبانه مردم در این حوزه، بخشی از تلاش های صورت گرفته برای کاهش تلفات جاده ای بوده است.

 

رییس پلیس راهور ناجا گفت: در نتیجه این اقدامات بستن کمربند ایمنی برای رانندگان تبدیل به فرهنگ شده و تغییر رفتار رانندگان و ارتقای ایمنی رانندگی مشهود است اما هنوز کار بیشتری می طلبد.

 

وی افزود: از آغاز رزمایش نوروزی نیز هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه های مرتبط وجود داشته و نیروهای پلیس با آمادگی کامل در عرصه‌های ترافیکی و انتظامی در صحنه حضور دارند.

 

رییس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: تلاش شده است با استفاده از تجهیزات و امکانات جدید دوربین های نظارت و ثبت سرعت، شرایط بهتری برای اعمال نظارت فراهم شود.

 

سردار مهری با اشاره به این که طی دو سال آینده یکهزار و ۸۰۰ دستگاه دوربین در جاده ها نصب می شود که امکان کنترل بهتر جاده ها را فراهم می کند تاکید کرد: ساختارها، امکانات و تجهیزات پلیس نیز نیازمند ارتقا و متناسب‌سازی با ایجاد یکهزار و ۲۰۰ شهر در کشور می باشد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :