موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/61818 :کد

0

چمران: حرکت مردمی راهیان نور نباید دولتی شود

  دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۷
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -چمران: حرکت مردمی راهیان نور نباید دولتی شود

رئیس شورای شهر تهران گفت: از آنجایی که راهیان نور حرکتی مردمی بود مردم استقبال کردند و حرکت ادامه دار شد، از این جهت دولتی کردن راهیان نور حرکتی نیست که نتیجه مثبت و مفیدی به دنبال داشته باشد.

 

رئیس شورای شهر تهران گفت: از آنجایی که راهیان نور حرکتی مردمی بود مردم استقبال کردند و حرکت ادامه دار شد، از این جهت دولتی کردن راهیان نور حرکتی نیست که نتیجه مثبت و مفیدی به دنبال داشته باشد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از بسیج نیوز، رئیس شورای شهر تهران گفت: از آنجایی که راهیان نور حرکتی مردمی بود مردم استقبال کردند و حرکت ادامه دار شد، از این جهت دولتی کردن راهیان نور حرکتی نیست که نتیجه مثبت و مفیدی به دنبال داشته باشد.


مهدی چمران که برای زیارت شهدا راهی سرزمین های نور شده بود، در خصوص اظهارات رئیس سازمان میراث فرهنگی مبنی بر نقش دولت در اسکان زائران شهدا در اردوهای راهیان نور گفت: راهیان نور یک حرکت مردمی است، یک حرکتی نیست که دولت بخواهد آن را دولتی یا بخشنامه ای کند قطعا این سیستم جواب نخواهد داد.

 

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه راهیان نور یک حرکت خود جوش مردمی است افزود: راهیان نور سال 73 – 74 در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با مدیریتی مردمی و با کمترین امکانات راه اندازی شد؛ در ابتدا بحث راهنمایی راهیان نور بعد بحث اسکانشان پیش آمد، سال اول ما مردم را در میدان روبروی مسجد جامع خرمشهر اسکان دادیم.

 

چمران اظهار کرد: از آنجایی که راهیان نور حرکتی مردمی بود مردم استقبال کردند و حرکت ادامه دار شد، از این جهت دولتی کردن راهیان نور حرکتی نیست که نتیجه مثبت و مفیدی به دنبال داشته باشد. قطعا و یقینا دولت وظیفه دارد در این زمینه کمک کند و کمک‌هایی هم که بتواند به عقیده من انجام می‌دهد.

 

وی در ادامه گفت: همه باید برای گسترش راهیان نور بسیج شوند. دولت، استانداری ها، بسیج، سپاه، ارتش و تمام سازمان هایی که در مناطق جنگی هستند باید برای سازماندهی اسکان و رفت و آمد راهیان نور همکاری کنند. البته با وجود شرکت جوان سیر ایثار که به همت سپاه پاسداران راه اندازی و تجهیز شده است وضعیت رفت وامد زوار خیلی بهتر و مطمعن تر شده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :