موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/61820 :کد

0

۳۵ درصد از مبتلایان سرطان ریه سیگاری نیستند

  دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۲
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -۳۵ درصد از مبتلایان سرطان ریه سیگاری نیستند

دبیر کل جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: در حال حاضر ۳۵ درصد از مبتلایان به سرطان ریه هستند که نه سیگاری بوده و نه در معرض دود آن بوده‌اند.

 

 

 

دبیر کل جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: در حال حاضر 35 درصد از مبتلایان به سرطان ریه هستند که نه سیگاری بوده و نه در معرض دود آن بوده‌اند.
به گزارش"تحليل ايران" به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا مسجدی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات درخصوص سرطان ریه بیان کرد: این سرطان علامت‌های عادی مانند سرفه و خلط دارد که ممکن است پزشک و بیمار را گمراه کند.
 
وی افزود: سرطان ریه شایع‌ترین سرطان در مردان و دومین سرطان شایع در زنان است. 

تحقیقات اخیر در استان گلستان حاکی ازآن است که این سرطان در گذشته رتبه هشتم را داشته است در حالی که اکنون در صدر جدول سرطان‌ها قرار دارد.
 
مسجدی اظهار کرد: مطالعاتی که طی دو نوبت زمانی انجام شده نشان داده است که در گذشته 88 درصد از مبتلایان به سرطان ریه سیگاری بوده و یا در معرض دود آن قرار داشته‌اند اما اکنون این آمار به 65 درصد رسیده است. 
 
وی ادامه داد: به عبارت دیگر 35 درصد از افرادی که دچار سرطان ریه می‌شوند سیگاری نبوده و در معرض دود آن قرار نداشته‌اند.
 
دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات ایران در مورد علل دیگر ابتلا به سرطان‌ها اذعان کرد: آلودگی هوا و مسائل زیست محیطی نقش بسیار زیادی در ابتلا به سرطان‌ها بویژه سرطان ریه دارند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :