موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61821 :کد

0

بشار جعفری: به بندهای حساس مذاکرات سوری-سوری نزدیک شدیم

  دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۳
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -بشار جعفری: به بندهای حساس مذاکرات سوری-سوری نزدیک شدیم

رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات سوری-سوری در ژنو گفت که ما به بندهای حساس مذاکرات نزدیک شدیم.

 

رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات سوری-سوری در ژنو گفت که ما به بندهای حساس مذاکرات نزدیک شدیم.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المیادین، بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد و رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات سوری-سوری در ژنو گفت: ما در ژنو به بندهای حساس مذاکرات غیر مستقیم نزدیک شدیم.

 

وی افزود: ما سندی را به استفان دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه تقدیم کردیم که آن را به سایر هیئت‌ها بدهد، اما این امر تاکنون رخ نداده است.

 

جعفری گفت دی‌میستورا 8 روز بعد از اینکه سند نمایندگان دولت سوریه و معارضان را تحویل گرفت، سند خود را ارائه کرد.

 

نماینده سوریه در سازمان ملل با بیان اینکه ما هیچ وقت از تاسیس یک ائتلاف بین المللی برای مبارزه با تروریسم جلوگیری نکردیم، افزود: ائتلاف بین المللی اگر قصد انجام حملات هوایی در سوریه را دارد، باید با دولت سوریه هماهنگ باشد.

 

جعفری با بیان اینکه با رهبری سوریه و بدون دخالتهای خارجی و یا پیش شرط در مذاکرات سوری سوری در ژنو حضور یافتیم، اذعان داشت: تا الان کسی نماند که چه هیئتهایی به عنوان معارض در مذاکرات ژنو حضور یافتند.

 

وی در ادامه افزود: ما در موضع قدرت هستیم و خیال ما راحت است، زیرا سیاستهای ما درستی خود را به اثبات رسانده است.

 

بشار جعفری گفت که موضوعات مربوط به ارتش سوریه از مهمترین موضوعات است و موضوعاتی خاص وجود دارد که نمی توان بر سر آن مذاکره کرد.

 

رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو تصریح کرد که برای انتقال مذاکرات از غیر مستقیم به مستقیم باید یک هیئت معارض یکپارچه وجود داشته باشد.

 

جعفری در ادامه گفت که هیئت معارضان ریاض با سکولار بودن دولت سوریه مخالفند.

 

نماینده سوریه در سازمان ملل اظهار داشت: وقتی که ما به مرحله قانون اساسی جدید برخاسته از مذاکرات سوری سوری رسیدیم، آنگاه می توانیم چشم انداز مرحله آینده را مشخص کنیم.

 

جعفری گفت برای ما مهم این است که همه سوری ها با هدف رسیدن به راه حل ملی فراگیر به گونه ای که همه را در بر بگیرد، در مذاکرات شرکت کنند.

 

وی گفت: برگزاری انتخابات از وظایف ما در قبال ملتمان است زیرا نمی توانیم برای حل مشکل خلأ قانون اساسی منتظر نصایح کسی باشیم.

 

جعفری افزود: من با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کردم و درخواست بازگشایی سفارتخانه سوریه در اروپا و کمک به سوریه برای مبارزه با تروریسم را با او مطرح کردم.

 

نماینده سوریه در سازمان ملل همچنین از سفر رسمی ولید المعلم وزیر خارجه این کشور به الجزایر خبر داد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :