a/61859 :کد

0

طراحی و ساخت ماهواره های سنجشی و مخابراتی در سال جدید

  ﺳﻪشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۱:۴۶
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -طراحی و ساخت ماهواره های سنجشی و مخابراتی در سال جدید

سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران از برنامه ریزی برای ساخت مدل فضایی و پرتاب ماهواره مخابراتی ناهید یک و عملیاتی کردن سامانه مخابراتی بالنی در سال ۹۵، خبر داد.

سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران از برنامه ریزی برای ساخت مدل فضایی و پرتاب ماهواره مخابراتی ناهید یک و عملیاتی کردن سامانه مخابراتی بالنی در سال ۹۵، خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، حسن حدادپور افزود: این پژوهشگاه در راستای انجام وظایف خود در خصوص طراحی و ساخت ماهواره های سنجشی و مخابراتی، در سال ۹۵ نیز برنامه هایی را در دست اجرا دارد که از آن جمله ساخت و پرتاب مدل فضایی ماهواره ناهید یک است.


وی همچنین عملیاتی کردن سامانه مخابراتی بالنی را از دیگر برنامه های پژوهشگاه فضایی ایران خواند که در ارائه خدمات مخابراتی به مناطق دور از دسترس و اجتماعات فصلی یا موردی کاربرد دارد.


حدادپور همچنین به دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: راه اندازی فاز نخست مرکز آزمون و یکپارچه سازی سامانه های فضایی با هدف پشتیبانی از توسعه محصولات فضایی همزمان با روز فناوری فضایی در ۱۴ بهمن سال ۹۴ از آن جمله است.


سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران از دیگر دستاوردهای این پژوهشگاه در سال ۹۴ را طراحی محموله مخابراتی باند KU، طراحی و ساخت چرخ عکس العملی و سازه ساندویچی لانه زنبوری مورد استفاده در ماهواره ها دانست و گفت: همچنین ساخت مدل آزمایشگاهی بلوک انتقال مداری، توسعه و بومی سازی ۸ فناوری گلوگاهی سامانه های فضایی و تکمیل ساختمان پایگاه فضایی قشم بوده از دیگر فعالیت های این پژوهشگاه در سال ۹۴ است.


حدادپور خاطر نشان کرد: فضا منبع بیکرانی است که همه ملت ها در آن سهم دارند و کشور ما نیز با تلاش متخصصان و فناوران ایرانی، باید بتواند سهم مناسبی را از این منبع سرشار کسب کند.

/مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :