موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61867 :کد

0

درهای کنگره و کاخ سفید بسته شد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۵
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -درهای کنگره و کاخ سفید بسته شد

به دنبال تیراندازی در مرکز بازدیدکنندگان از کنگره امریکا درهای ساختمان کنگره و همچنین کاخ سفید به دلیل تلاش یک فرد برای ورود به مقر دولت بسته شده است.

به دنبال تیراندازی در مرکز بازدیدکنندگان از کنگره امریکا درهای ساختمان کنگره و همچنین کاخ سفید به دلیل تلاش یک فرد برای ورود به مقر دولت بسته شده است.

 

بنابر این گزارش، پلیس کاپیتول هیل، به دنبال انتشار گزارش هایی در مورد تیراندازی در مرکز بازدیدکنندگان یک مظنون مرد را هدف گلوله قرار داده است.


سی ان ان در حالی که رسانه دیگر خبر از زخمی شدن یک افسر پلیس را داده اند ، اعلام کرد که یک عابر پیاده زن براثر ترکش زخمی شده ولی هیچ یک از افسران کاپیتول آسیبی ندیده اند.
اداره پلیس کاپیتول در بیانیه ای که در توییتر قرار گرفت، گفت : این یک حادثه تهدیدی برای عموم مردم به حساب نمی اید.


مدخل مرکز بازدیدکنندگان کنگره این هفته پر از گردشگر و گروه های دانش آموزی بود.
به کارکنان کنگره تذکر داده شده بود، پناه بگیرند و درها را روی خود فقل کنند.
درهای کاخ سفید نیز در یک حادثه جداگانه که ناشی از تلاش فردی برای ورود به محوطه کاخ بود، بسته شد.


رسانه ها اعلام کردند که شرایط امنیتی در این زمینه تا تکمیل تحقیقات پلیس ادامه خواهد داشت.
مظنون، لری داسون، اهل ایالت تنسی، معرفی شده که به بیمارستان انتقال یافته است.
کنگره برای تعطیلات عید پاک تعطیل بوده و نمایندگان کمی در واشنگتن حضور داشته اند، البته، این هفته شلوغی از نظر حضور توریست ها بوده است.


کاخ سفید هم موقتا تحت پوشش امنیتی ویژه قرار گرفت.
بازدیدکنندگان برای بازدید از ساختمان کنگره و دو مجلس نمایندگان و سنا باید از دستگاه های امنیتی مثل فلزیاب رد شوند و بردن سلاح به داخل ساختمان غیرمجاز است.
تعدادی از اعضای کنگره در شبکه های اجتماعی گزارش داده اند حال کارکنان آنها خوب است و در دفاتر خود پناه گرفته اند.


به گزارش تحلیل ایران ، رسانه ها اعلام کردند که در سال ۱۹۹۸ یک مهاجم، دو مامور پلیس را در جریان تیراندازی در کنگره کشت. مرکز بازدیدکنندگان پس از آن تیراندازی برای تقویت تدابیر امنیتی ایجاد شد.
هم اکنون گردشگران زیادی برای جشن شکوفه های گیلاس در واشنگتن به سرمی برند. هر سال حدود ۱.۵ میلیون نفر طی چهار هفته در این فصل برای دیدن شکوفه ها از شهر بازدید می کنند.
کاخ سفید و کلیه ساختمان های کنگره آمریکا(کاپیتول هیل) بعد از ظهر روز دوشنبه به دلیل تیراندازی در ساختمان بازدیدکنندگان کنگره آمریکا و بالارفتن شخصی از نرده های کاخ سفید تعطیل و در تدابیر شدید امنیتی به سر می برد.


ماموران امنیتی کنگره آمریکا، از انتقال کارکنان کنگره به محلی امن در زیرزمین این ساختمان خبر دادند.
پلیس ،از باز شدن ساختمان های کاپیتول هیل پس ازدستگیری مرد مسلح و تبادل آتش میان پلیس و فرد مسلح را تایید و اضافه کرد در جریان تیراندازی در ساختمان بازدیدکنندگان کاپیتول هیل علاوه بر مرد مسلح، یک شهروند زن دیگر نیزمجروح شده است.


به رغم تدابیر امنیتی شدید در پایتخت آمریکا، تهدیدات امنیتی به ساختمان های فدرال آمریکا هر ساله باعث تلفات جانی و بسته شدن این ساختمان ها شده است.
خودکشی زن مسلح در مقابل ساختمان کنگره آمریکا در بهار سال گذشته، ورود غیر مجاز با بالگرد یک نفر به محوطه کاپتول هیل، کشته شدن یک زن در سال 2013 که قصد ورود با خودرو سواری خود به کاخ سفید پس از شکستن درهای محوطه کاخ را داشت و بمب گذاری در دستشویی مجلس سنا آمریکا نمونه هایی از حملات به ساختمان های فدرال پایتخت آمریکا در طول سال های گذشته است.

 / ایرنا

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :