موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/61892 :کد

0

دولت به دنبال تحقق برجام اخلاقی هم باشد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۸
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -دولت به دنبال تحقق برجام اخلاقی هم باشد

یکی از مراجع تقلید گفت: در تماس تلفنی با رئیس جمهور به ایشان گفتم كه به دنبال تحقق برجام اخلاقی در كشور هم باشید.

 

 

 

یکی از مراجع تقلید گفت: در تماس تلفنی با رئیس جمهور به ایشان گفتم كه به دنبال تحقق برجام اخلاقی در كشور هم باشید.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از شهرداری قم، آیت‌الله العظمی ناصر مكارم شیرازی در دیدار نوروزی شهردار و مدیران شهری قم، ضمن تبریك سال جدید و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، مشكلات و بدهی‌های شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به سخنان شهردار قم در خصوص سود بانكی بدهی‌های شهرداری گفت: سود بانكی شرعاً و عرفا جایز نیست و بانك‌ها نباید از بدهی‌ها سود بگیرند.


وی با تاكید بر ضرورت اطلاع رسانی اقدامات و برنامه‌های شهرداری خاطرنشان كرد: خوب است كه اقدامات سال ۹۴ شهرداری و كارهایی كه برای سال ۹۵ در دست اقدام است فهرست وار در رسانه‌های گروهی و رسانه ملی منتشر شود.


این مرجع تقلید تصریح كرد: مردم و علما باید بدانند چه اقداماتی در شهر صورت می‌گیرد و چه كارهایی قرار است انجام شود و چه كارهایی در مرحله مطالعه قرار دارد كه این گزارش‌ها خوشحالی مردم و علما را در پی دارد.


وی لزوم فرهنگ سازی و آگاه‌سازی مردم در خصوص اقدامات شهری و علل دریافت عوارض و هزینه‌های خدماتی خاطرنشان كرد: شهرداری همانطور كه به مسائل بهسازی شهری و عمرانی توجه می‌كند باید به دنبال اقدامات فرهنگی و بهسازی روحی در شهر نیز باشد.


آیت‌الله مكارم شیرازی با اشاره به تماس تلفنی رئیس جمهور برای تبریك سال جدید، گفت: در تماس تلفنی با رئیس جمهور به ایشان گفتم كه به دنبال تحقق برجام اخلاقی در كشور هم باشید.


وی تصریح كرد: شخصی كه قاچاق می‌كند، رانت می‌خورد و اختلاس می‌كند برای كشور مشكل ایجاد می‌كند و باید این مسائل نیز در كشور حل شود.

این مرجع تقلید با تاكید بر توسعه اقدامات فرهنگی در شهر قم بیان كرد: در تهران نیز اقداماتی در بخش‌های فرهنگی صورت می‌گیرد و در شهر قم نیز باید بسترهایی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی ایجاد شود.


ساخت و سازهای بی‌رویه نظارت شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود لزوم نظارت بر ساخت و سازهای بی رویه در شهر را مورد تاكید قرار داد و افزود: اینكه در كوچه‌های كم عرض ساختمان‌های بلندمرتبه ساخته می‌شود و در بسیاری از موارد پاركینگ‌ها پس از تأیید شهرداری تغییر كاربری داده می‌شود باید نظارت شود.


آیت الله مكارم شیرازی با تأکید بر لزوم مراقبت از روند ساخت و ساز به اندازه استعداد هر منطقه، تصریح كرد: در امور ساخت و ساز در شهر باید نسبت به دورزدن قوانین و مقررات شهری جلوگیری شود.


وی با اشاره به وجود ساختمان‌های نیمه كاره در سطح شهر قم، بیان كرد: بسیاری از ساختمان‌های نیمه كاره در شهر چهره و منظر شهری را خراب كرده كه باید ساماندهی شود.


این مرجع تقلید با بیان اینكه مردم به دنبال سرمایه گذاری منابع مالی خود در بخش‌های مختلف باشند و به سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز كفایت نكنند، گفت: باید آماری احصا شود كه چند ساختمان در قم بدون سكنه وجود دارد تا از سرمایه‌گذاری بی‌رویه در این بخش جلوگیری شود.


وی با تاكید بر اهمیت همكاری متقابل مردم و شهرداری خاطرنشان كرد: در صورت همكاری مردم و شهرداری بسیاری از كارها با سرعت بهتری پیش می‌رود.


آیت الله مكارم شیرازی با تاكید بر اینكه مسئولان باید برای قم حساب مستقل قائل شوند، تصریح كرد: قم به تمام عالم تشیع تعلق قرار دارد و اجرای برنامه‌های عظیمی همچون كنگره تكفیری‌ها با حضور علمای تراز اول از ۸۰ كشور جهان ظرفیت عظیم این شهر را نشان می‌دهد.


وی با تاكید بر اینكه مسئولان قمی باید همیشه از از دولت طلبكار باشند، خاطرنشان كرد: با توجه به وجود حوزه علمیه و حضور علما و شخصیت‌های ویژه در قم، مسئولان باید حساب خاصی برای قم قائل شوند.

 منبع: خبرگزاری مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :