موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/61898 :کد

0

محدودیت‌های ساختاری و نهادی برای نظام بانکداری اسلامی

  ﺳﻪشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -محدودیت‌های ساختاری و نهادی برای نظام بانکداری اسلامی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: محدودیت‌های ساختاری در سیستم بانکی کشور موجب اجرایی نشدن بانکداری اسلامی شده است.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: محدودیت‌های ساختاری در سیستم بانکی کشور موجب اجرایی نشدن بانکداری اسلامی شده است.

به گزارش تحلیل ایران، موید حسینی صدر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اینکه تجربه اجرای نظام بانکداری اسلامی در بیش از سه دهه گذشته بیانگر وجود محدودیت‌های ساختاری است گفت: محدودیت‌های ساختاری و نهادی برای نظام بانکداری اسلامی در جهت رسیدن به اهداف آن است.

چنانچه در دهه‌های گذشته رویکردهای نوینی همچون الگوی بانکداری با ذخایر کامل الگوی بانکداری محدود به منظور اصلاح نظام بانکداری متعارف شکل گرفته است. اما هیچ کدام موفقیت چشمگیری نداشت چرا که هنوز شرایط تحقق بانکداری اسلامی نیز فراهم نشده است.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: در شرایط کنونی نیز بانک‌ها از رسالت اصلی خودشان دور شدند یعنی به جای اینکه یک موسسه خدمت‌رسان باشند منافع خودشان را مدنظر قرار می دهند.حسینی بر این باور است دریافت سودهای کلان از مردم، بانک‌ها را از رویکرد و ماهیت اصلی فعالیتشان دور کرده است.بانکداری اسلامی در سیستم بانک‌ها اجرا نمی‌شود ولی امیدواریم با تدابیر لازم دوست این امر بزودی محقق شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :