موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62082 :کد

0

فروش ۳۳ میلیارد دلار تجهیزات نظامی به اعراب خلیج فارس

  ﺳﻪشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -فروش ۳۳ میلیارد دلار تجهیزات نظامی به اعراب خلیج فارس

یک مقام وزارت خارجه‌‌ آمریکا از تعهد کشورش به اعضای شورای همکاری خلیج فارس برای تسریع در امر فروش تجهیزات نظامی خبر داد.یک مقام وزارت خارجه‌‌ آمریکا از تعهد کشورش به اعضای شورای همکاری خلیج فارس برای تسریع در امر فروش تجهیزات نظامی خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، وزارت خارجه‌ آمریکا از ماه مه سال 2015 به این سو امکان فروش 33 میلیارد دلار تجهیزات نظامی به کشورهای عرب خلیج فارس را میسر کرده است.


به نوشته  وبگاه «دیفنس نیوز» «دیوید مکیبی» سخنگوی بخش امور نظامی – سیاسی وزارت خارجه آمریکا  اعلام کرد  که 6 کشور شورای همکاری خلیج فارس تاکنون موشک‌های دفاع هوایی بالستیک، بالگردهای هجومی، ناوچه‌ها و موشک‌های ضد زره پیشرفته را از این کشور دریافت کرده‌اند.


 مک‌کیبی به دیفنس نیوز گفت: «با توجه به تعهد ما به شرکای خود در خلیج فارس در نشست ماه مه گذشته کمپ دیوید، هر تلاشی ‌را برای تسریع در فروش انجام داده‌ایم و از آن موقع تاکنون وزارت دفاع و خارجه مجوز فروش بیش از 3 میلیارد دلار تجهیزات دفاعی به 6 کشور حاشیه خلیج فارس را مهیا نموده‌اند.»


این مقام آمریکایی افزود: «علاوه بر این‌ها دولت آمریکا 4500 نمونه از انواع سلاح‌های هدایت شونده را در سال 2015 به کشورهای حاشیه خلیج فارس فروخته است.»


وی در ادامه از تمایل واشنگتن برای تقویت تعامل با کویت و قطر از طریق فروش سلاح‌های دفاعی و همکاری‌های امنیتی خبر داد.


قطر با خرید بیش از  10 میلیارد دلار سلاح‌های پیشرفته در دو سال گذشته بزرگترین مشتری جنگ افزار‌های آمریکایی بوده است.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :