موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62141 :کد

0

کره شمالی در حال ساخت یک موشک جدید

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۱
تعداد بازدید : ۶۲۶   
 تحلیل ایران -کره شمالی در حال ساخت یک موشک جدید

تازه ترین بررسی ها حکایت از آن دارد که کره شمالی کار بر روی ساخت یک موشک جدید دو مرحله ای با قابلیت بالستیک را آغاز کرده است.

تازه ترین بررسی ها حکایت از آن دارد که کره شمالی کار بر روی ساخت یک موشک جدید دو مرحله ای با قابلیت بالستیک را آغاز کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ناظران بر این باورند که کره شمالی موفق شده است در این زمینه پیشرفت هایی بدست آورد و ظاهرا موشک مذکور شبیه موشک های میان برد مدل «رودونگ» این کشور است.«جان شیلین» کارشناس امور هوا و فضا در آمریکا می گوید که تصاویر و اطلاعات بدست آمده از موفقیت کره شمالی در ساخت موشک های جدیدی حکایت دارد که می تواند با سوخت جامد پرتاب شود.

 

وی گفت که این موشک سه متر طول و یک متر و 25 سانت قطر دارد و از سکوهای فعلی راکت های « اونها » و یا موشک های بالستیک قاره پیمای «کی ان ـ 08» نمی توان برای پرتاب آنها استفاده کرد.او در این رابطه به تلاشهای هفته گذشته کره شمالی اشاره کرد که توانست یک راکت حاوی سوخت جامد که قابلیت ارتقای موشک های بالستیک را دارد با موفقیت آزمایش کند.کارشناس نظامی آمریکا تاکید کرد که پیونگ یانگ توانست در جریان این آزمایش سوخت جامد را در یک موتور 15 تا 20 تنی قرار داده و به مدت یک دقیقه آزمایش را انجام دهد.

 

ایرنا نوشت: اگرچه تزریق سوخت جامد به راکت طول مدت زمانی دارد اما موشک های دارای این سوخت بسیار سریع آماده پرتاب می شوند و ردیابی آنها قبل از پرتاب هم کار دشواری به حساب می آید.با این حال کارشناس آمریکایی بر این باور است که کره شمالی در حال پیشرفت سریع در ساخت موشک هایی از مدل های مختلف نوع بالستیک است.

 

شمار زیادی از مقام های آمریکایی به تازگی اعتراف کرده اند کره شمالی بلوف نمی زند وموشک های بالستیک این کشور قادر به هدف قرار دادن خاک آمریکاست.در جریان آزمایش هفته گذشته سوخت جامد بر روی موتور یک موشک، «کیم جونگ اون» رهبر این کشور گفت که قابلیت تهاجمی چنین موشک هایی بسیار بالا است و می تواند به دشمنان کره شمالی درس فراموش نشدنی بدهد.همان زمان دولت و ارتش کره جنوبی هم تایید کردند که آزمایش استفاده از سوخت جامد روی موتور یک موشک در کره شمالی با موفقیت انجام شده است.

 

این کشور پس از آنکه در دی ماه سال گذشته چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد با تحریم های سخت شورای امنیت سازمان ملل و برخی کشورها مواجه شد و پس از آن اقدام به پرتاب چندین موشک بالستیک و موشک های با برد کوتاه و بلند کرد.پرتاب موشک کوتاه برد به آبها شرقی (دریای ژاپن) در روز گذشته، آخرین پرتاب موشکی این کشور محسوب می شود.کره شمالی بارها اعلام کرده که خواستار امضای رژیم دائمی صلح با واشنگتن برای حل همه اختلافات است اما آمریکا حاضر به گفت و گو با پیونگ یانگ نیست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :