موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62155 :کد

0

سیاست های عربستان سعودی در یمن دستاوردی نداشته است

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -سیاست های عربستان سعودی در یمن دستاوردی نداشته است

وزیر اطلاع رسانی سوریه سیاست های عربستان سعودی در یمن را بدون دستاورد و شکست خورده توصیف کرد.

 

 

 

وزیر اطلاع رسانی سوریه سیاست های عربستان سعودی در یمن را بدون دستاورد و شکست خورده توصیف کرد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه النشره، عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی سوریه گفت: انتقال سیاسی مفهومی روشن است نه مبهم و سربسته.انتقال سیاسی یعنی انتقال از دولت به دیگری و از واقعیت قانون اساسی به واقعیت قانون اساسی دیگر و نه چیز دیگر.


وی افزود: چیزی به نام هئیت دولت انتقالی وجود ندارد و مقصود از آن دولت وحدت ملی فراگیر است و هر برداشت دیگر با مفهوم ما از دولت وحدت ملی مغایرت دارد.بحث بازنگری در قانون اساسی به شکل جزیی یا کلی حرف بیهوده و غیر واقعی است.


الزعبی در ادامه افزود: قانون اساسی جدید باید برای آن کمیته ای تشکیل شود که دولت وحدت ملی آن را تشکیل می دهد و گامها و اقدامات باید مرتبط به یکدیگر باشد.


وی بیان کرد: موضوع مدت زمانی در کار سیاسی اساسا همخوانی ندارد و احدی نمی تواند برای بحران پیچیده ای مانند بحران سوریه همواره موعدهای زمانی تعیین کند.مهم افکار و آرای سیاسی است که درباره آن توافق می شود.


الزعبی تاکید کرد: کسانی که گمان کنند سلاح حمل کنند و تحت زور سلاح گفتگو کنند این داستان نیست.هم اکنون موضوعی در عرصه میدانی وجود دارد و آن تروریسم است و ما همواره از لحظات اول درباره آن هشدار دادیم که این تروریسم مانند سرطان منتشر می شود و به هر نقطه دنیا بدون اینکه استثنایی وجود داشته باشد می رسد.


وی درباره جنگ سعودی ها علیه یمن نیز بیان کرد: سعودی ها در یمن بازنده شده اند و کشوری مانند سعودی با این همه مال و زرادخانه سلاح و کشتار جمعی در یمن دستاوردی در یمن به دست نیاورده است و یمنی ها همچنان مقاومت می کنند و سعودی ها می دانند که وعده های آنها و طرح های آنها با شکست روبرو شده است.

منبع:  خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :