موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62189 :کد

0

شورای امنیت باید تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۵
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -شورای امنیت باید تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند

دنی دانون، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، از شورای امنیت خواست با توجه به تداوم آزمایش‌های موشکی ایران و همچنین تداوم دشمنی با اسرائیل تحریم‌های جدیدی علیه تهران اعمال کند.

 

 

 

دنی دانون، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، از شورای امنیت خواست با توجه به تداوم آزمایش‌های موشکی ایران و همچنین تداوم دشمنی با اسرائیل تحریم‌های جدیدی علیه تهران اعمال کند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، دانون در بیانیه‌ای گفت: «دشمنی ایران با اسرائیل و همچنین عدم توجه این کشور به قطعنامه 2231 شورای امنیت باید پیامدهایی داشته باشد.»


نماینده رژیم اشغالگر قدس در ادامه مدعی شد: «نیات حقیقی ایران علی‌رغم تلاش آنها برای پنهان ماندن پشت خنده‌ها، آشکار شده است. جامعه بین‌المللی باید اقدام کرده و تحریم‌های جدیدی را علیه رژیم ایران اعمال کند.»


تسنیم نوشت: در این بیانیه اعلام شده که دو هفته پیش، دونان از شورای امنیت خواست که اقدامات تنبیهی علیه ایران «به دلیل انجام آزمایش موشک‌های بالستیک و تهدید به محو اسرائیل از نقشه جهان» اعمال کند.


آمریکا و متحدین اروپایی این کشور در نامه‌ای مدعی شده‌اند آزمایش موشک‌های بالستیکی که به ادعای آنها می‌توانند بمب هسته‌ای حمل کنند، «نامنطبق با» و «در مخالفت با» قطعنامه 2231 شورای امنیت هستند.


آمریکا، فرانسه، انگلستان و آلمان در نامه‌ای مشترک به رومن اویارزون، نماینده اسپانیا در سازمان ملل و همچنین بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل، که رویترز مدعی است نسخه‌ای از آن را مشاهده کرده، ادعا کرده‌اند آزمایش‌های اخیر بالستیک ایران شامل موشک‌هایی هستند که می‌توانند تسلیحات هسته‌ای حمل کنند و بنابراین «نامنطبق با» و «در مخالفت با» قطعنامه 2231 شورای امنیت هستند.


در این نامه ادعا شده موشک‌های که در آزمایش‌های اخیر مورد استفاده قرار گرفته‌اند «ذاتا قادر به حمل تسلیحات هسته‌ای هستند.» این نامه همچنین از شورای امنیت ملی خواسته تا «واکنش‌های مناسب» به عدم پایبندی ایران به تعهداتش را بحث کرده و همچنین از بان درخواست کرده درباره عدم تطابق فعالیت‌های موشکی ایران با قطعنامه 2231 گزارش دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :