موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62228 :کد

0

تکاپوی مقامات ارشد نظامی واشنگتن برای فرجام نظامیان آمریکایی

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۷
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -تکاپوی مقامات ارشد نظامی واشنگتن برای فرجام نظامیان آمریکایی

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که مقامات ارشد نظامی در حال بررسی پیشنهاداتی برای سرانجام وضعیت نیروهای این کشور در افغانستان قبل از ارائه آن به اوباما هستند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که مقامات ارشد نظامی در حال بررسی پیشنهاداتی برای سرانجام وضعیت نیروهای این کشور در افغانستان قبل از ارائه آن به اوباما هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سایت وزارت دفاع آمریکا، «جوزف دانفورد» رئیس ستاد ارتش مشترک این کشور گفت: مقامات ارشد نظامی آمریکایی در حال بررسی پیشنهاداتی هستند تا در مورد وضعیت نیروهای این کشور در افغانستان بهترین نتیجه را برای تصمیم گیری به اوباما ارائه کنند.

 

دانفورد که در کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا اظهارداشت که وضعیت افغانستان هنوز هم چالش‌ بر انگیز است. ارزیابی‌های «جان نیکلسون» فرمانده فعلی و «جان کمپبل» فرمانده سابق نیروهای آمریکایی در این کشور واقع‌بینانه بود.

 

وی بر اساس این ارزیابی‌ها گفت که که طالبان به عنوان تهدیدی در افغانستان باقی می‌ماند.

 

رئیس ستاد ارتش مشترک آمریکا به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت که مقامات نظامی در حال بررسی تجربیات اندوخته شده در سال 2015 میلادی هستند و این تجربیات را در عملیات‌های سال 2016 افغانستان به کار خواهند گرفت.

 

ژنرال دانفورد که چندی پیش به افغانستان سفر کرده بود، بیان کرد: ماموریت فعلی نیروهای آمریکایی در افغانستان کمک به نیروهای امنیتی این کشور برای برقراری امنیت می‌باشد.

 

وی اظهار داشت: ژنرال کمپبل پیشنهاداتی را برای تغییرات در سال 2016 میلادی در نتیجه درس‌های کسب شده در سال 2015 میلادی داده است.

 

این فرمانده نظامی آمریکایی ادامه داد: در اوایل هفته جاری، کنفرانس ویدیویی را با «اشتون کارتر» وزیر دفاع و «جان نیکلسون» فرمانده فعلی نیروهای آمریکایی در افغانستان برگزار کردیم.

در حال حاضر حدود 9800 نیروی آمریکایی و 3000 نیروی نظامی ناتو در افغانستان حضور دارند.

 

منبع:تسنیم

                               

آمریکا     نیرو     افغانستان     اوباما        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :