موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62259 :کد

0

نقش برجسته نیروهای مردمی در نبرد آزاد سازی موصل

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۳۴۴   
 تحلیل ایران -نقش برجسته نیروهای مردمی در نبرد آزاد سازی موصل

وزیر دفاع عراق از نقش برجسته نیروهای مردمی در نبرد آزاد سازی موصل از لوث داعش سخن گفت.

 

 

 

وزیر دفاع عراق از نقش برجسته نیروهای مردمی در نبرد آزاد سازی موصل از لوث داعش سخن گفت.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه النشره، خالد العبیدی وزیر دفاع عراق تاکید کرد: نیروی مردمی نقش زیادی در نبرد موصل در کنار پیشمرگه و ارتش عراق دارد.


وی افزود: کندی در عملیات نظامی صورت نخواهد گرفت و ما مطابق طرح ها و تاکتیک های نظامی بررسی شده برای آزاد سازی نینوا از لوث داعش حرکت خواهیم کرد.


وزیر دفاع عراق در ادامه بیان کرد: ائتلاف بین المللی در نبرد آزاد سازی نینوا مشارکت زمینی ندارد.


خبرگزاری مهر نوشت: شایان ذکر است هادی العامری دبیر کل سازمان بدر عراق  نیز از مشارکت نیروهای مردمی در نبرد موصل سخن گفته و افزوده بود: حشد الشعبی(بسیج مردمی) در آزاد سازی موصل نقش اساسی ایفا خواهند کرد.نیروهای مردمی با وجود مخالفت های فرماندهان ارتش و ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در نبرد بازپس گیری موصل نقش آفرینی خواهند کرد. نیروهای مردمی وارد موصل نخواهند شد اما در راستای استراتژی منزوی کردن و محاصره این شهر حرکت خواهد کرد تا زمینه برای جنگجویان محلی و نیروهای ارتش برای ورود به آن فراهم شود.


وی بیان کرده بود: آمریکایی ها و اروپایی ها به نیروهای مردمی اعتمادی ندارند.آمریکایی ها و اروپایی ها تروریست های داعش را جنگجو توصیف می کنند اما نیروهای مردمی که با موافقت دولت و با سلاح آن و منابع وابسته به آن می جنگند را شبه نظامی می خوانند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :