موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62274 :کد

0

نمایندگان پارلمان آلمان اردوغان را مستبد و مغرور می‌دانند

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۲
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -نمایندگان پارلمان آلمان اردوغان را مستبد و مغرور می‌دانند

نمایندگان پارلمان آلمان با انتقاد شدید از واکنش دولت ترکیه به برنامه‌ای طنز در یکی از شبکه‌های تلویزیونی آلمان، رئیس‌جمهور ترکیه را فردی مستبد و مغرور خطاب کردند.نمایندگان پارلمان آلمان با انتقاد شدید از واکنش دولت ترکیه به برنامه‌ای طنز در یکی از شبکه‌های تلویزیونی آلمان، رئیس‌جمهور ترکیه را فردی مستبد و مغرور خطاب کردند.


به گزارش تحلیل ایران، در پی پخش برنامه‌ای طنز از یکی از شبکه‌های تلویزیونی آلمان درباره «رجب‌ طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و احضار سفیر آلمان در آنکارا، مقامات آلمان به شدت از دولت ترکیه انتقاد کردند.


بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، در شرایطی که دولت آلمان واکنش نه چندان سختی به انتقاد ترکیه نشان داد، پارلمان این کشور به شدت ترکیه را هدف انتقاد قرار داد و نمایندگان از اردوغان به عنوان فردی مستبد و خود بزرگ‌بین یاد کردند.


«نوربرت ‌روتگن» کارشناس مسایل خارجی در پارلمان آلمان در این مورد به نشریه آلمانی «اشپیگل» گفت: «تلاش اردوغان برای ترساندن  آزادی عقیده و رسانه‌ها در آلمان، اقدامی ناراحت کننده است.»


«میشله مونتفرینگ» رئیس گروه پارلمانی ترکیه و آلمان هم در این مورد گفت: «ما با نگرانی شاهد محدودیت آزادی بیان و عمل رسانه‌ها هستیم. اما اینکه روزنامه‌نگاران آلمانی و دیپلمات‌های ما تحت فشار قرار بگیرند موضوع منفی دیگری محسوب می‌شود. در گروه پارلمانی در این مورد بحث خواهد شد اما آنچه که مشخص است این است که واکنش اردوغان به این برنامه همکاری 2 طرف را دشوار کرد.»


«سویم داگلدن» سیاستمدار چپ گرای آلمانی دیگر منتقد واکنش دولت اردوغان بود و گفت که دولت آلمان باید موضع محکم‌تری در برابر ترکیه اتخاذ کند و گفت: «دست‌های اردوغان تا آلمان دراز شده است و وزارت خارجه آلمان از این رو باید روشن کند که از آزادی رسانه‌ها دفاع می‌کند.»

روز گذشته در پی پخش برنامه‌ای طنز از شبکه تلویزیونی آلمانی (NDR) درباره «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه، این کشور «مارتین اردمان» سفیر آلمان در ترکیه را احضار کرد.


در برنامه «Extra 3» شبکه تلویزیونی (ARD) که هفدهم مارس پخش شد، آوازی که حدود 2 دقیقه‌ای طول کشید، خوانده شد که در آن  گفته شد: «اردووی، اردو، اردوغان» این برنامه در تلویزیون (NDR) هم پخش شد.


در این برنامه همچنین محدودیت‌هایی که در ترکیه برای آزادی رسانه‌ها اعمال شده است مورد بحث قرار گرفت و این جمله هم گفته شد: «هر خبرنگاری که مطلبی بنویسد که اردوغان از آن خوشش نیاید، فردا زندانی خواهد شد.»


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :