موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوزه

a/62284 :کد

0

اقتصاد مقاومتی باید از حالت شعار به اقدام و عمل در بیاید

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۸
تعداد بازدید : ۵۳۱   
 تحلیل ایران -اقتصاد مقاومتی باید از حالت شعار به اقدام و عمل در بیاید

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: متاسفانه در حال حاضر اقتصاد مقاومتی در رسانه ها تنها به عنوان یک شعار درآمده است و امیدواریم اقتصاد مقاومتی مانند موضوع های دیگر در جامعه فراموش نشود.آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: متاسفانه در حال حاضر اقتصاد مقاومتی در رسانه ها تنها به عنوان یک شعار درآمده است و امیدواریم اقتصاد مقاومتی مانند موضوع های دیگر در جامعه فراموش نشود.

 

به گزارش تحلیل ایران، وی روز چهارشنبه در دیدار سید مهدی صادقی استاندار قم، ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت روز 12 فروردین با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سال جدید را با نام «اقتصادی مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند، افزود: حقیقتا اقتصاد مقاومتی با شعار درست نمی شود و این عرصه نیازمند به اقدام و عمل جدی است.


وی خاطر نشان کرد: اگر اقتصاد مقاومتی ایجاد شود به طور حتم اشتغال رونق پیدا می کند و کارخانه ها حمایت می شوند و مشکلات معیشتی مردم نیز از بین می رود.


آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه جامعه اسلامی نباید اقتصادش محتاج کشورهای دیگر باشد، افزود: خداوند در انسان ویژگی هایی قرار داده است که اگر انسان این امتیازات را شناسایی و آن را شکوفا نکند، به سعادت نمی رسد، بنابراین اگر انسان در شکوفایی استعدادهای خود گام بردارد هیچ وقت به هلاکت نمی رسد.


این مرجع تقلید، به جمله اوباما رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود که ملت ایران یا باید سازش کند یا تسلیم شود اشاره و خاطرنشان کرد: این جمله دقیقا شبیه همان جمله یزید در مقابل امام حسین(ع) است.


وی تاکید کرد: ملت ایران با اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور به غرب نشان می دهد که «هیهات من الذله» و هیچ وقت حاضر نیست تن به ذلت بدهد و حقیقتا اجرای اقتصاد مقاومتی باعث نجات کشور می شود.


آیت الله نوری همدانی افزود: مسئولان باید به فکر معیشت، اشتغال جوانان و حمایت از کارخانه های تولیدی در کشور باشند، منابع زیادی در کشور وجود دارد، پول های زیادی در بانک ها قرار دارد، همه اینها باید صرف تولید، اشتغال و صنعت کشاورزی شود تا کشور بتواند شعار سال را به اقدام و عمل تبدیل کند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :