موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62288 :کد

0

جنگنده روسی پهپادآمریکایی را برفراز کریمه مجبوربه بازگشت کرد

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۷
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -جنگنده روسی پهپادآمریکایی را برفراز کریمه مجبوربه بازگشت کرد

یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا که بر فراز شبه جزیره کریمه در ساحل دریای سیاه توسط جنگنده روسی ردگیری و مجبور به بازگشت شد.یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا که بر فراز شبه جزیره کریمه در ساحل دریای سیاه توسط جنگنده روسی ردگیری و مجبور به بازگشت شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه روسی پراودا روز چهارشنبه نوشت: پهپاد آمریکایی از طرف بلغارستان، رومانی و اوکراین وارد حریم هوایی کریمه شد که توسط ایستگاه موشکی (رادار) روسیه ردیابی کرد.


پهپاد جاسوسی Northrop Grumman RQ-4 Global Hawk ساعت هفت بامداد به وقت محلی در ارتفاع 10 هزار متری پرواز می کرد و با توجه به اینکه تمام تلاش ماموران خدمات ناوبری هوایی برای خشدار دهی بی نتیجه ماند، یک فروند جنگنده نیروی هوایی روسیه برای رهگیری پهپاد به پرواز درآمد.


به نوشته روزنامه روسی، پهپاد جاسوسی آمریکایی به جمع آوری اطلاعات از جمله تصویربرداری از مناطق کریمه پرداخت که پس از رهگیری جنگنده روسی، مجبور به بازگشت شد.


پراودا نوشت: امروز در حادثه مشابهی در خاور دور روسیه یک فروند هواپیمای ناشناس در ارتفاع 10 هزار متری منطقه شبه جزیره کامچاتکا شناسایی شد که به تماس های زمینی کارکنان ناوبری هوایی روسیه در منطقه پاسخ نداد.


روزنامه روسی به نقل از کارشناسان نوشت: هواپیمای در حال جاسوسی به احتمال زیاد به آمریکا تعلق داشت.


روابط روسیه و آمریکا تیره شده است و در دو سال اخیر واشنگتن به دلیل اختلاف با مسکو در مساله اوکراین چند بسته تحریم ضد روسی وضع کرده است.


شبه جزیره کریمه دو سال پیش براساس نتایح برگزاری یک همه پرسی از اوکراین به خاک روسیه ضمیمه شد.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :