موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62306 :کد

0

دیدار اوباما با نمایندگان ۱+۵ و آژانس برای بررسی روند برجام

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۲
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -دیدار اوباما با نمایندگان ۱+۵ و آژانس برای بررسی روند برجام

باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در حاشیه نشست امنیت هسته‌ای، با نمایندگان گروه موسوم به ۱&#۴۳;۵ و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار می‌کند.باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در حاشیه نشست امنیت هسته‌ای، با نمایندگان گروه موسوم به ۱+۵ و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه با نمایندگان گروه موسوم به 1+5 و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار می‌کند.


به گفته «مری هارف» مسئول ارتباطات وزارت خارجه آمریکا، این دیدار قرار است در حاشیه اجلاس امنیت هسته‌ای که در واشنگتن برگزار میشود، انجام گیرد. 


هارف هدف از این نشست را «بررسی پیشرفت صورت گرفته در اجرای توافق هسته‌ای» با ایران اعلام کرده است.


وی ضمن اعلام این خبر، در توئیتر نوشت: «توافق هسته‌ای با ایران، نمونه‌ای قوی است که نشان می‌دهد چطور دیپلماسی می‌تواند در جلوگیری از گسترش تسلیحات هسته‌ای موفق باشد.»


ایران و گروه موسوم به 1+5 روز 23 تیر ماه سال گذشته به توافقی موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک دست یافتند که قرار بود ضمن محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های مرتبط با این برنامه را نیز رفع کند. اجرای این توافق چند ماهی است که آغاز شده و تهران به طور کامل تعهدات خود را انجام داده است.


رسانه‌های غربی می‌گویند هراس شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی از جریمه شدن از سوی آمریکا موجب شده تا آن‌ها با وجود رفع تحریم‌ها نسبت به همکاری با ایران بی‌میل باشند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :