موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62321 :کد

0

پنتاگون: امریکا تیپ زرهی در شرق اروپا مستقر می کند

  پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۰
تعداد بازدید : ۴۵۳   
 تحلیل ایران -پنتاگون: امریکا تیپ زرهی در شرق اروپا مستقر می کند

بنا بر اعلان وزارت دفاع امریکا، واشنگتن قصد دارد در شرق اروپا نیرو مستقر کند.

بنا بر اعلان وزارت دفاع امریکا، واشنگتن قصد دارد در شرق اروپا نیرو مستقر کند.


 به گزارش تحلیل ایران به نقل از پرس تی وی ، فرماندهی نیروهای امریکایی در اروپا روز چهارشنبه (11 فروردین) بیانیه‎ای اعلام کرد یک تیپ رزمی زرهی در اوایل سال 2017 میلادی به شرق اروپا اعزام خواهد شد.


به گفته ارتش امریکا، هر تیپ مجموعاً 4 هزار و 200 نیرو را شامل می شود.

این بیانیه می افزاید این نیروها در کشورهای استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، رومانی، بلغارستان و مجارستان مانور نظامی انجام خواهند داد.


ژنرال فیلیپ بریدلاو، فرمانده بلندپایه امریکایی مستقر در اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: «این برنامه نشان دهنده رویکرد قدرتمند ومتعادل ما برای دادن اطمینان دوباره به هم پیمانان و شرکایمان در آستانه تجاوزگری روسیه در شرق اروپا و هر جای دیگری است.»


وی افزود: «هم پیمانان و شرکایمان شاهد توانایی های ما خواهند بود. آنها شاهد حضور بیشتر تیپ‎های زرهی با تجهیزات پیشرفته در کشورهایشان خواهند بود.»


اشتون کارتر، وزیر دفاع امریکا ماه گذشته میلادی (فوریه) از بودجه پیشنهادی 3.4 میلیارد دلاری پنتاگون برای اجرای عملیات نظامی در اروپا خبر داده بود. 


لورا سیل، سخنگوی پنتاگون نیز در این خصوص گفت: «این تلاش ها نشان دهنده اتحاد و شراکت قدرتمند ما همراه با توانایی‎ها، ظرفیت‎ها و آمادگی ما برای مقابله با تجاوز است. ما با شفافیت اعلام کرده ایم که از منافع و هم پیمانانمان و همچنین از قواعد نظم بین المللی در اروپا دفاع می کنیم.»


آمریکا به طور متوسط بیش از شصت هزار نیرو در اروپا دارد که به صورت دوره ای جا به جا می شوند.


برابر گزارش ها، در حال حاضر بخش اعظم این نیروها در نزدیکی مناطق شرقی اروپا مستقر هستند، اما به صورت متناوب برای انجام تمرینات آموزشی و دیگر موارد در داخل این قاره جا به جا می‌شوند.


روابط امریکا و روسیه در پی درگیری ها در اوکراین و سوریه از زمان جنگ سرد تا کنون به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.


کاخ سفید کرملین را متهم می‌کند که با حمایت از نیروهای هوادار روسیه در شرق اوکراین در امور داخلی این کشور دخالت می‌کند. روسیه قاطعانه این اتهام را رد می‌کند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :