موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62324 :کد

0

تصمیم در مورد آزمایشات موشکی ایران به عهده شورای امنیت است

  پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۷
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -تصمیم در مورد آزمایشات موشکی ایران به عهده شورای امنیت است

بان کی مون اظهار داشت: درست است که آزمایشات موشکی ایران برای برخی کشورها هشدار بر انگیز بوده است اما این که چه تدابیری در این رابطه اتخاذ شود به عهده اعضای شورای امنیت است.دبیر کل سازمان ملل درحاشیه برگزاری کنفرانس حمایت از پناهندگان سوریه در ژنو گفت درست است که آزمایشات موشکی ایران برای برخی کشورها هشدار بر انگیز بوده است اما این که چه تدابیری در این رابطه اتخاذ شود به عهده اعضای شورای امنیت است.


به گزارش تحلیل ایران، بان کی مون در حاشیه این کنفرانس در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت، درست است که ایران اقدام به آزمایش موشک های دور برد کرده و این هم درست است که این آزمایشات نگرانی هایی را بر انگیخته اما این که آیا باید تحریم ها و یا تدابیری در این رابطه اعمال بشود به عهده اعضای شورای امنیت سازمان ملل است.


وی از اظهار نظر مستقیم در باره این آزمایشات خودداری کرد و صرفا به بازتاب آزمایشات موشکی اخیر ایران در رسانه های غربی اشاره کرد.


سازمان ملل و بسیاری از اعضای شورای امنیت این سازمان پیش ازاین تایید کرده اند که آزمایشات موشکی ایران نقض مفاد برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت محسوب نمی شود و ایران نیز بار ها اعلام کرده است که موشک های مورد آزمایش آنگونه که آمریکا و برخی از کشورهای غربی مدعی می شوند قابلیت حمل کلاهک های هسته ای را ندارند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :