موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62355 :کد

0

حمله مسلحانه به ایستگاه تلویزیونی در طرابلس

  پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۵:۲۶
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -حمله مسلحانه به ایستگاه تلویزیونی در طرابلس

خبرنگاران ایستگاه تلویزیون ماهواره ای «النبا» در طرابلس لیبی، از حمله افراد مسلح به ساختمان این ایستگاه و بیرون کردن کارمندان آن خبر دادند.

 

 خبرنگاران ایستگاه تلویزیون ماهواره ای «النبا» در طرابلس لیبی، از حمله افراد مسلح به ساختمان این ایستگاه و بیرون کردن کارمندان آن خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران، یکی از این خبرنگاران به خبرگزاری فرانسه گفت: گروهی از افراد مسلح که برخی از آنها یونیفورم نظامی به تن داشتند، چهارشنبه شب با حمله به ایستگاه تلویزیونی النبا کارمندان را در اتاقی جمع کردند و به آنها گفتند که دیگر کاری در آنجا ندارند.

 

ایرنا نوشت: این ایستگاه تلویزیونی وابسته به حکومت حاکم بر طرابلس لیبی است که از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نشده است.«فائز السراج» که طبق توافقنامه تقسیم قدرتی که با میانجی سازمان ملل در دسامبر گذشته با گروه های رقیب در لیبی امضا شد، به عنوان نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی انتخاب شد، در پی درخواست های بین المللی از گروه های سیاسی رقیب در این کشور برای حمایت از دولتش، روز چهارشنبه وارد طرابلس شد.

 

«خلیفه غویل» رئیس حکومت طرابلس ساعاتی پس از ورود السراج، در سخنان تلویزیونی، دولت سراج را «غیرقانونی» خواند و از وی خواست یا پایتخت را ترک و یا با آنان همکاری کند.گروه های مسلحی که بخش هایی از لیبی یکی به مرکزیت طرابلس و دیگری به مرکزیت طبرق را تحت کنترل دارند، در مذاکرات تشکیل دولت وحدت ملی مورد حمایت سازمان ملل حضور نداشتند و دو پارلمان رقیبی هم که در این کشور فعالیت می کنند، تشکیل این دولت را رد کردند.گروهی که در طرابلس قدرت دارد پیش از این نسبت به فعالیت دولت مورد حمایت سازمان ملل هشدار داد.اتحادیه اروپا از سفر سراج و اعضای دولت وحدت ملی لیبی به طرابلس استقبال کرد.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :