موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/62368 :کد

0

خشم خود را کنترل کنید

  پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۲
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -خشم خود را کنترل کنید

مهمترین مهارت گفت‌وگو این است که در هنگام خشم هیچ‌گاه با یکدیگر به گفت‌وگو نپردازیم. به هنگام خشم زن و شوهر و یا سایر افراد خانواده باید از یکدیگر فاصله بگیرند و پس از این که خشم خود را تخلیه کردند، د

مهمترین مهارت گفت‌وگو این است که در هنگام خشم هیچ‌گاه با یکدیگر به گفت‌وگو نپردازیم. به هنگام خشم زن و شوهر و یا سایر افراد خانواده باید از یکدیگر فاصله بگیرند و پس از این که خشم خود را تخلیه کردند، دوباره به گفت‌وگو بپردازند.

 

به گزارش تحلیل ایران، ربابه غفار تبریزی روانشناس در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: وقتی در زندگی مشترک به یک اختلاف نظر برخورد می کنیم باید روش‌های مناسب حل مساله را در پیش گرفته، در این زمان باید راه‌حل‌های خود را بدون غرض‌ ورزی اعلام کنیم. حتی راه‌حل‌هایی که به نظر ما مسخره و نامناسب می‌آید آن‌گاه آن راه حلی را که کمترین عیب و بیشترین حسن را داراست انتخاب و آن را عملی می‌نماییم.

تبریزی گفت: در ارتباطات خود نباید بگذاریم که معضلات و مشکلات به اصطلاح انبار شوند و باید هر مشکلی را در وقت مناسب آن حل کنیم. صحبت‌های بیان شده در بیشتر مواقع در بین افراد حول محور من و تو می‌چرخد. که این نوع گفت‌وگو مناسب نیست. پیغام کامل من شامل توهین و پیغام کامل تو شامل لجبازی است که به خاطر توهین انجام شده از طرف مقابل اتفاق می‌افتد.

وی افزود: در گفتگو کردن اول باید نیازهایمان را اعلام کرده و سپس تقاضای خود را مطرح کنیم. ما باید یاد بگیریم که مسائل را بیان کنیم و پس از حل‌کردن آن ها بایگانی  و در بحث‌هایی که در آینده اتفاق می‌افتد نباید مسائل گذشته را که کامل شده دوباره بازگو کنیم.

این روانشناس در پایان گفت: ما باید تلاش کنیم مهارت گفت‌وگو با یکدیگر را بیاموزیم در مشاوره‌های حضوری، مشاور سعی می‌کند نحوه‌ی بهتر ارتباط را به زوجین آموزش دهد، با شرح حالی که در مشاوره از زوجین گرفته می‌شود مشاور می تواند نقاط آسیب‌پذیز زوجین را تشخیص داده و از آنها بخواهد در هنگام گفت‌وگو به این نکات بیشتر توجه کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :