موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62443 :کد

0

دیدارمحرمانه مقامات آمریکا وکره شمالی برای از سرگیری مذاکرات

  پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۸
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -دیدارمحرمانه مقامات آمریکا وکره شمالی برای از سرگیری مذاکرات

یک نشریه آمریکایی از دیدار مقامات آمریکایی با نمایندگانی از کره شمالی برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای و توقف این روند به دلیل کارشکنی واشنگتن خبر داد.یک نشریه آمریکایی از دیدار مقامات آمریکایی با نمایندگانی از کره شمالی برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای و توقف این روند به دلیل کارشکنی واشنگتن خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، نشریه نیوزویک در یک خبر اختصاصی از دیدار مخفیانه چندین مقام سابق آمریکا با تعدادی از نمایندگان کره شمالی در ماه فوریه در برلین پایتخت آلمان خبر داد.


بر این اساس، مقامات آمریکایی در برلین طی این دیدار دو روزه یک پیام ویدئویی از کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی را مشاهده کردند که خواستار ازسرگیری مذاکرات با امید پایان دادن به دهه‌ها خصومت میان دو کشور شد.


نیوزویک معتقد است این دیدار باعث موافقت آمریکا برای ادامه مذاکرات شد اما به دلیل اینکه واشنگتن خواستار مطرح شدن بحث برنامه تسلیحاتی هسته‌ای کره شمالی در گفتگوها شده بود، جریان مذاکرات متوقف شد.


مقامات آمریکایی حاضر در این دیدار خبر می‌دهند که کره شمالی آماده بود تا آزمایشات سلاح‌های هسته‌ای خود را برای یک سال متوقف کند و در ازای آن رزمایش مشترک سالانه کره‌جنوبی و آمریکا نیز تعلیق شود که کاخ سفید آن را نپذیرفت.


این نشریه امریکایی معتقد است که دولت اوباما فرصت خوبی را برای پایان دادن به بیش از 60 سال تنش در شبه جزیره کره از دست داد و حتی می‌توانست یک برجام دیگر از آن بدست آورد.


تحلیلگران به کاخ سفید هشدار داده‌اند که اگر با همین سیاست دولت اوباما در برابر کره شمالی پیش بروند، این کشور در پایان این دهه به بیش از 100 بمب هسته‌ای مجهز خواهد شد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :