موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/62451 :کد

0

ایران مرزهای خود با پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند

  پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۴
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -ایران مرزهای خود با پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: ایران مرزهای خود با پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: ایران مرزهای خود با پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به دنبال انتشار برخی مطالب در رسانه‌های پاکستان مبنی بر دستگیری جاسوس هندی و حاشیه‌های آن، سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: ایران مرزهای خود با پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند.

 

متن کامل بیانیه مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در خصوص دستگیری جاسوس هندی و حاشیه‌های آن به شرح زیر است:

 

۱- طی روزهای گذشته برخی رسانه‌های پاکستانی مطالبی را در خصوص دستگیری جاسوس هندی و مطالب حاشیه‌ای آن منتشر ساخته‌اند که می‌تواند تبعات منفی بر فضای برادری و دوستی دو کشور ایران و پاکستان داشته باشد.

 

۲- طبیعی است کسانی که از توسعه روابط دو کشور اسلامی و همسایه ایران و پاکستان خوشحال نیستند به انحاء مختلف و از جمله انتشار مطالب سخیف و بعضا توهین‌آمیز تلاش می‌کنند موفقیت‌های ملموس به دست آمده در سفر حسن روحانی رئیس جمهوری جمهوری اسلامی ایران به پاکستان را کمرنگ کرده و روابط رو به رشد ایران و پاکستان را تخریب نمایند.

 

۳- جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ ۷۰ ساله استقلال پاکستان نشان داده است که همواره متحد و همسایه قابل اطمینانی برای این کشور بوده هیچگاه مرزهای غربی پاکستان مورد تهدید قرار نگرفته است.

 

۴- جمهوری اسلامی ایران مرزهای خود با پاکستان را مرزهای صلح و دوستی می‌داند و همانگونه که آقای روحانی در کنفرانس مطبوعاتی خود در جریان سفر به اسلام‌آباد اعلام کرد: «امنیت ایران امنیت پاکستان و امنیت پاکستان امنیت ایران است.»

 

۵- سفارت جمهوری اسلامی ایران انتشار این نوع اخبار را محصول تفکراتی می‌داند که تمایل ندارند روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد و توافقاتی که در جریان سفر رئیس جمهوری ایران صورت پذیرفت به ثمر نشیند و معتقد است مردم مسلمان و آگاه پاکستان اهمیت و ارزش خاصی برای دوستی و روابط برادرانه خود با ایران قائل بوده و انتشار برخی مطالب سخیف و توهین‌آمیز تاثیری بر نگرش مثبت و صمیمی دو کشور نسبت به یکدیگر نخواهد داشت.

 

منبع:مهر

                               

ایران     سفارت     پاکستان     مرز        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :