موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/62479 :کد

0

بودجه هزار تومانی برای هر جوان در سال

  پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۵
تعداد بازدید : ۵۷   
 تحلیل ایران -بودجه هزار تومانی برای هر جوان در سال

نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس گفت: ۹ میلیارد تومان بودجه در سال ۹۴ به حوزه جوانان اختصاص داده شد که سهم هر شهرستان تنها یک میلیون تومان و سهم هر جوان نیز صرفا هزار تومان بوده است.نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس گفت: 9 میلیارد تومان بودجه در سال 94 به حوزه جوانان اختصاص داده شد که سهم هر شهرستان تنها یک میلیون تومان و سهم هر جوان نیز صرفا هزار تومان بوده است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، میرهادی قره‌سیدرومیانی، باز شدن گره در محاق قرار گرفتن حوزه جوانان را در دست شورای عالی جوانان دانست و اظهار داشت: شورای عالی جوانان به ریاست رئیس جمهور می‌تواند با برگزاری جلسات مداوم مشکلات حوزه جوانان را برطرف کند.


نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه شورای عالی جوانان باید تفکیک و ادغام وزارت ورزش و جوانان بعد از گذشت چند سال را مورد بررسی قرار دهد، گفت: مشکلات حوزه جوانان شامل مسائل مختلفی همچون مسکن، اشتغال، ازدواج، تحصیل و غیره می‌شود که مختص یک سازمان یا وزارتخانه نیست؛ از این رو باید دید با تشکیل یک وزارتخانه برای تولیت جوانان، آیا توانسته‌ایم به اهداف خود برسیم یا خیر.


وی افزود: زمانی دولت تصمیم گرفت دو سازمان را ادغام و یک وزارتخانه تشکیل دهد تا مسئولیت جوانان و ورزش از دوش خود دولت برداشته شده و به نحو دیگری اداره شود اما این کار شاید صرفا باعث تقویت حوزه ورزش شد اما جوانان به محاق آن رفت و هم اکنون مانند فرزندی بی مادر شده است.


قره‌سیدرومیانی در ادامه در خصوص بودجه‌ای که به وزارت ورزش و جوانان برای معاونت جوانان داده می‌شود، گفت: 9 میلیارد تومان بودجه در سال 94 به حوزه جوانان اختصاص داده شد که سهم هر شهرستان تنها یک میلیون تومان و سهم هر جوان نیز صرفا هزار تومان بوده است.


این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم ادامه داد: بودجه‌ها نمی‌توانند مشکل مسکن و ازدواج جوانان را حل کنند بلکه باید فکر اساسی در خصوص مدیریت‌ها کرد که بر این اساس لازم است وزارت ورزش و جوانان امور جوانان را به صورت ستادی اداره کند و این اختیار را داشته باشد که تمام دستگاه‌های ذیربط را با هم هماهنگ کرده تا مشکلات جوانان در امور مختلف برطرف شود.


وی با بیان اینکه شورای عالی جوانان نباید صرفا سالی یک بار جلسه داشته باشد، خاطرنشان کرد: لازم است شورای عالی جوانان جلسات خود را تعدد بخشد تا بتواند تصمیم‌سازی‌های اساسی برای حوزه جوانان داشته باشد از این رو حل مشکلات حوزه جوانان صرفا به دست شخص رئیس‌جمهور خواهد بود که ضروری است دغدغه‌مند حوزه جوانان باشد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :