موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62581 :کد

0

آمریکا خودش تهدید هسته ای است

  جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۶
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -آمریکا خودش تهدید هسته ای است

کره شمالی امروز جمعه از آمریکا به عنوان یک تهدید بزرگ هسته ای یاد کرد که حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای مختلف بویژه پیونگ یانگ را به خطر انداخته است.

 

کره شمالی امروز جمعه از آمریکا به عنوان یک تهدید بزرگ هسته ای یاد کرد که حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای مختلف بویژه پیونگ یانگ را به خطر انداخته است.
 

به گزارش تحلیل ایران، کره شمالی تاکید دارد که چتر هسته ای منطقه ای آمریکا و رزمایش بزرگ این کشور با کره جنوبی با استفاده از ناوهای هواپیمابر و هسته ای از تهدیدهای اساسی برای شبه جزیره کره محسوب می شود.یک سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی که نامی از وی برده نشده است، خاطر نشان کرد: در واقع اصلی ترین علت افزایش تنش ها در منطقه، آمریکا و تهدیدهای هسته ای و اقدامات نظامی و خصمانه این کشور است.

 

ایرنا نوشت: باراک اوباما که کشورش میزبان اجلاس امنیت هسته ای است، شب گذشته در جریان نشست سه جانبه با متحدان آسیایی خود، یعنی «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن و «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی بر لزوم اعمال تدابیر امنیتی قوی سازمان ملل متحد علیه پیونگ یانگ تاکیدکرد.سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی می افزاید: باج خواهی ها، تحریم ها و برگزاری رزمایش های مشترک برای خفه کردن صدای کره شمالی همان تهدیدهایی است که شبه جزیره کره را به سمت یک جنگ اتمی سوق می دهد.

 

خبرگزاری کره شمالی امروز از قول این سخنگو آورده است: آمریکا چندین دهه است که یک تهدید برای کل منطقه و بخصوص کره شمالی محسوب می شود. این کشور همواره خطر حمله پیش دستانه برای کره شمالی داشته است و این تهدید دائمی در منطقه یک نگرانی و یک خطر بزرگ است.پس از آزمایش هسته ای دی ماه سال گذشته و پرتاب راکت دوربرد ماهواره بر یک ماه پس از آن، شورای امنیت قطعنامه ای در تحریم مضاعف کره شمالی تصویب کرد که شدیدترین تدابیر بیست سال گذشته در آن گنجانده شده است.

 

این موضوع و به دنبال آن برگزاری رزمایش بزرگ آمریکا و کره با ناوهای هسته ای و بمب افکن های اتمی و 315 هزار نیروی نظامی در منطقه بر تنش ها دامن زد.کره شمالی که همواره از حضور 28 هزار و 500 نیروی نظامی آمریکا و رزمایش های مشترک سالانه این کشور در چند دهه گذشته احساس خطر می کند برای نشان دادن نگرانی ها و خشم خود از این تهدیدها تاکنون 16 فروند موشک کوتاه برد و میان برد به آبهای شرقی پرتاب کرده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :