موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تعاون و اشتغال

a/62599 :کد

0

برنامه های سال جدید در حوزه اشتغال

  جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۸
تعداد بازدید : ۳۸۸   
 تحلیل ایران -برنامه های سال جدید در حوزه اشتغال

معاون وزیر کار با اعلام اینکه فعالان حوزه مشاغل خُرد آموزش می‌بینند گفت: حمایت از فرصت‌های شغلی بر اساس نیازهای بازار کار صورت می‌گیرد.

 

معاون وزیر کار با اعلام اینکه فعالان حوزه مشاغل خُرد آموزش می‌بینند گفت: حمایت از فرصت‌های شغلی بر اساس نیازهای بازار کار صورت می‌گیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدامین سازگارنژاد گفت: آموزش به فعالان عرصه مشاغل خُرد از اولویت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با رویکرد اجرای غیردولتی در راستای توانمندسازی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای به جهت تعریف مشاغل جدید و انتقال تجارب به فعالان در سال ۹۵ است.سال ۹۵ برای این سازمان، سال ایجاد و حمایت از فرصت های شغلی در همه عرصه ها بر اساس نیازهای بازار کار است. با توجه به معضل بیکاری، گسترش مشاغل خُرد و خانگی می تواند کمک زیادی به ایجاد اشتغال کند.

سازگارنژاد تصریح کرد: برنامه های سال جدید مبتنی بر طرح ها و پروژه های اولویت دار و در راستای رفع نیاز بازار کار به نیروی انسانی ماهر طراحی و اجرا می شود. وی همچنین از طراحی سامانه الکترونیکی مبتنی بر وب برای پایش دوره های آموزشی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به عنوان یکی از برنامه های سال جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد.وی با اشاره به اینکه فناوری ارتباطات و اطلاعات در برنامه های سال جدید این سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است عنوان کرد: به دنبال راهکارهایی برای بهره گیری از فناوری اطلاعات به منظور آموزش مهارت درون خانه های مردم هستیم.

مهر نوشت: با معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه و همچنین صندوق کارآفرین امید، در راستای حمایت از آموزش دیدگان دارای طرح تولیدی به توافق رسیده ایم. وی خاطرنشان کرد: شعاری در سال ۹۵ در سازمان فنی و حرفه ای داریم مبنی برئاینکه آموزش هایی را که مردم می توانند در بخش خصوصی فعالیت کنند، در بخش دولتی به آن پرداخته نشود.این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به وجود ۸ هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای فعال در کشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای در راستای توانمندتر شدن آنها حمایت خواهد کرد تا نقش و سهم بیشتری را در آموزش ها با رویکرد غیردولتی داشته باشیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :