موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62620 :کد

0

بلژیک بزرگترین منبع تروریست های اروپایی در سوریه است

  جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۶
تعداد بازدید : ۵۹۲   
 تحلیل ایران -بلژیک بزرگترین منبع تروریست های اروپایی در سوریه است

فرانسوی ها، آلمانی ها و انگلیسی ها بیشترین تعداد تروریست های خارجی در سوریه را در بین کشورهای اروپایی تشکیل می دهند ولی بلژیک در این بین بالاترین سهم را نسبت به جمعیتش در اختیار دارد.

نتایج یک بررسی انجام شده نشان می دهد که فرانسوی ها، آلمانی ها و انگلیسی ها بیشترین تعداد تروریست های خارجی در سوریه را در بین کشورهای اروپایی تشکیل می دهند ولی بلژیک در این بین بالاترین سهم را نسبت به جمعیتش در اختیار دارد.


به گزارش تحلیل ایران ؛ به نقل از رویترز ، مشارکت تروریست های اروپایی در فعالیت های تروریستی گروه های مختلف در عراق و سوریه همواره یکی از بزرگترین نگرانی های امنیتی مقام های اروپایی طی سال های اخیر بوده است.


تروریست هایی که از مناطق جنگی سوریه به اروپا بازگشته اند، عاملان اصلی حملات تروریستی پاریس و بروکسل در 18 ماه گذشته بوده اند. در تازه ترین حمله تروریستی در اروپا، ماه گذشته برادران بکراوی با منفجر کردن خود در فرودگاه و ایستگاه متروی بروکسل موجب مرگ حداقل 35 نفر شدند.


این تحقیق و بررسی که برای مرکز بین المللی مقابله با تروریسم مستقر در لاهه انجام شده است، نشان می دهد، اتباع کشورهای اتحادیه اروپا نقش مهمی در فعالیت های تروریستی گروه های تکفیری در عراق و سوریه دارند.


این گزارش افزود: در مجموع بیش از 4294 اروپایی برای جنگ به سوریه رفته اند که از این تعداد 30 درصد به کشورهای اروپایی بازگشته و 14 درصد نیز کشته شده اند.


حدود 17 درصد آنها زن بوده و 32 درصد نیز به اسلام گرویده اند. اکثر این افراد از مناطق شهری اروپا یا حومه شهرهای بزرگ این قاره بوده اند.


البته اختلاف زیادی بین تعداد تروریست ها در بین کشورهای اروپایی وجود دارد به طوری که بلژیک به ازای هر یک میلیون نفر از جمعیت خود بیش از 41 تروریست را به سوریه و عراق فرستاده است.


نه تنها بلژیک بیشترین سهم سرانه را در اعزام تروریست به عراق و سوریه داشته، بلکه تنها 18 درصد آنها به این کشور بازگشته اند. این رقم برای دانمارک 50 درصد بوده است. اتریش و سوئد نیز از نظر سهم سرانه اعزام تروریست به خاورمیانه پس از بلژیک قرار دارند.


البته از نظر معیارهای مطلق آماری، فرانسه بیشترین سهم را در اعزام تروریست به خاورمیانه و پیوستن نیروهای افراطی به داعش و سایر گروه های تروریستی داشته است. بیش از 900 شهروند فرانسوی تاکنون به گروه های تروریستی پیوسته اند. آلمان و انگلیس نیز سهم زیادی دارند.

/ خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :