موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/62664 :کد

0

واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۴
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: در سطح استان تهران ۱۰۵ پروژه نیمه تمام دولتی تاکنون شناسایی شده که بیشترین بخش مربوط به حوزه ورزش جوانان است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: در سطح استان تهران 105 پروژه نیمه تمام دولتی تاکنون شناسایی شده که بیشترین بخش مربوط به حوزه ورزش جوانان است.

به گزارش تحلیل ایران، نعمت‌اله ترکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص واگذاری پروژه‌های نیمه تمام دولتی به  بخش خصوصی اظهار داشت: پروژه‌های دولتی تنها باید با یک برنامه‌ریزی اصولی و مطالعاتی قبل از هرگونه تخصیص و بودجه و واگذاری مورد کارشناسایی قرار بگیرد.در استان سطح تهران 3000 پروژه نیمه تمام با پیشرفت درصدی قابل توجه طبق دستور‌العمل قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری تهران تأکید کرد: هدف از واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش دولتی تملک‌زدایی از دولت و مجموعه دولتی است.وی با اشاره به اینکه دولت باید برنامه‌ریزی‌های اصولی را در خصوص پروژه‌های دولتی انجام دهد افزود: دولت باید در بخش نظارت و برنامه‌ریزی صنایع عالی در خصوص پروژه‌های دولتی بیشتر ورود پیدا کند و کار اجرا و تصدیگری را به تصدیگری را به بخش خصوصی واگذار کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری تهران در خصوص واگذاری 105 طرح نیمه تمام دولتی بیان داشت: اطلاعات این 105 پروژه نیمه تمام از طریق سایت سازمان اطلاع‌رسانی و به موجب توجیه دستگاه‌های اجرایی سه دستورالعمل  به تأیید استاندار اجرایی خواهد شد.

ترکی در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی برای مسئولان و مدیران بیان داشت: بر اساس دستورالعمل شورای برنامه‌ریزی یک کارگاه آموزشی به مدت نیاز تا پایان سال و همچنین در  سال جدید برای آموزش بیشتر مدیران و کارشناسان جهت نحوه واگذاری پروژه‌های نیمه تمام دولتی برگزار شد همچنین یک کارگروه در سطح استان تهران به ریاست استاندار به منظور کاهش تصدیگری دولت و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تشکیل خواهد شد.

رئیس ستاد مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری در پایان گفت: امید است واگذاری پروژه‌های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی محقق شده و با تشکیل کارگروه تخصصی در سطح استان تهران شاهد فعالیت بیشتر بخش خصوصی در انجام پروژه‌های دولتی باشیم.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :